تحصیل در رشته حسابداری کانادا 

/, تحصیل در کانادا/تحصیل در رشته حسابداری کانادا 

تحصیل در رشته حسابداری کانادا 

تحصیل در رشته حسابداری کانادا 

همه خوب می دانیم که زبان جهانی تجارت امور مالی، حسابداری است. تحصیل در رشته حسابداری در کانادا شامل یادگیری نحوه اندازه‌گیری، پردازش، تجزیه و تحلیل و ارتباط اطلاعات مالی در مورد یک سازمان به انواع گروه های مانند سرمایه گذاران، طلبکاران، مدیریت، تنظیم کنندگان و عموم مردم به منظور تسهیل پیشرفت و پایبندی به قوانین و دستورالعمل‌ های ایجاد شده می‌باشد. امروزه بیش از ۱۲۰۰۰ فرصت شغلی در کانادا برای رشته حسابداری وجود دارد.

با تحصیل در رشته حسابداری دانشجویان با مهارت ‌هایی مثل: تفکر عددی و منطقی، توجه به جزئیات و تفکر تحلیلی مورد نیاز برای سازماندهی حجم قابل‌توجهی از داده‌های مالی تجهیز می‌شوند.

فارغ التحصیلان حسابداری از گزینه‌های شغلی مانند: حسابدار، منشی حقوقی، اقتصاددان، مشاور مالیاتی، مشاور مدیریت، حسابرسی خرده ‌فروشی، حسابرس، تحلیلگر خزانه‌داری، برآورد هزینه، متخصص امور مبارزه با پولشویی، و رئیس امور مالی، برخوردار می شوند.

 

شرایط لازم جهت تحصیل در رشته حسابداری در کانادا چیست؟

شرایط تحصیل در کانادا و هر دانشگاه و هر مقطع با یکدیگر متفاوت است. این موضوع در مورد نوع رشته نیز صادق است. بنابراین ممکن است شرایط برخی دانشگاه ها با یکدیگر کاملاً متفاوت از دیگری باشد لذا در اینجا شرایط کلی مطرح می گردد.

 • مدرک تحصیلی و ریزنمرات با معدل قابل قبول ( مدرک دیپلم برای متقاضیان کارشناسی و مدرک کارشناسی برای متقاضیان کارشناسی ارشد)
 • آیلتس با نمره حداقل 6 که هیچ بندی کمتر از 5.5 نباشد.
 • رزومه و فعالیت‌های فوق‌برنامه
 • هر نوع تجربه کار داوطلبانه و کاری

دوره‌ های متعددی در زمینه تحصیل در رشته حسابداری در کانادا و امور مالی وجود دارد. با این حال، موسسات مختلف مدت ‌زمان تحصیل مختص خود را دارند. به همین منظور باید با برنامه درسی یک دانشگاه خاص برای تحصیل در این رشته هماهنگ باشید تا بتوانید شروع خوبی را داشته باشید.

شهریه تحصیل رشته حسابداری در کانادا به چه میزان است؟

شهریه تحصیل در رشته حسابداری در کانادا بسته به نوع دانشگاه خصوصی یا دولتی متفاوت است. به عنوان یک دانشجو باید بدانید که، هزینه ‌های اضافی مانند هزینه‌ هایی مانند سفر، غذا، رفت و آمد، مسکن و… در کنار هزینه شهریه دانشگاه وجود دارد.

در هر صورت هزینه شهریه ها به طورتقریبی به شرح زیر است:

 • میزان شهریه لازم جهت تحصیل در مقطع کارشناسی حدود26هزاردلار کانادا
 • میزان شهریه لازم جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدود 22هزار دلار کانادا

0210-internationalstudents.jpg

کدام دانشگاه ها در کانادا رشته حسابداری را ارائه می کنند؟

بسیاری از موسسات و دانشگاه‌ ها در کانادا، رشته حسابداری را ارائه می‌کنند. در اینجا فقط چند مورد ازآنها را معرفی می کنیم:

 • دانشگاه براک
 • دانشگاه ویندسور
 • دانشگاه فریزر والی
 • دانشگاه تامسون ریور
 • دانشگاه ونکورآیلند

فرصت ‌های شغلی پس از تحصیل در رشته حسابداری در کانادا کدامند؟

آیا شما موفقیت خود را با تحصیل در رشته حسابداری در کانادا می‌بینید؟ اگر این مساله صحت داشته باشد، تحصیل در رشته حسابداری در کانادا می‌تواند برای شما ایده‌آل باشد! فرصت های شغلی حسابداری در کانادا شامل: حسابدار، تحلیلگر کسب ‌و کار، حسابرس داخلی، متخصص حقوق و دستمزد، دفتردار، بودجه بندی و بسیاری دیگر هستند که می توانند آینده اقتصادی و شخصی شما را در این کشور تضمین کنند.

رشته حسابداری در کانادا جزء مشاغل پرطرفدار و البته مهم در کنار مهندسی و پزشکی به شمار می آید.درآمد شغل حسابداری در کشور کانادا از ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار در ماه متغیر است که بیشترین آن مربوط به حسابدار ارشد و سرپرست حسابداری و کمترین آن کمک حسابدار و یا منشی حسابدار می باشد.

business-man-calculating-numbers-and-working-on-laptop.jpg

برای اشتغال به صورت حسابدار در کانادا باید مدرک دانشگاهی و یا موسسات آموزشی که به صورت تخصصی این رشته را آموزش می دهند داشته باشید. در صورتی که مدرک شما توسط انجمن حسابدارانCGA ، موسسه کانادایی حسابداران خبره CA ، موسسه اوراق بهادار CSI و یا انجمن دفترداران کانادا تایید شود شما می توانید به عنوان یک حسابدارمشغول به کار شوید.

مدارک بین المللی حسابداری

در اینجا برخی گواهینامه های حسابداری که احتمالا چیزهایی درباره آنها شنیده اید، را بیان می کنیم:

CPA حسابدار رسمی

CPA که برگرفته از “Certified Public Accountant” می باشد یکی از معروفترین مجوز های بین المللی حسابداری می باشد. افراد فعال در مشاغل وابسته به حرفه حسابداری باید این مجوز را اخذ نمایند چرا که جهت فعالیت در حرفه حسابداری در سطح بین المللی ودر کشورهای توسعه یافته داشتن این مجوز لازم وضروری است.

برای آزمون CPA نیاز به مهارت های حسابداری مالی، گزارش دهی و حسابرسی است. اگر شما مدرک کارشناسی حسابداری دارید می توانیدبصورت مستقیم برای این آزمون ثبت نام کنید اگر رشته شما مرتبط به حوزه حسابداری و مالی نیست باید ابتدا پیش نیازهای آن را سپری کنید تا اطلاعات مالی شما افزایش یابد به نحوی که بتوانید آزمون CPA را با موفقیت سپری نمائید.

ACCA انجمن حسابداران خبره انگلستان

ACCA بزرگ‌ترین انجمن بین‌المللی حسابداری درانگلستان است که با حدود ۲۶۰۰۰۰ دانشجو و ۱۱۰۰۰۰ عضو در ۱۷۰ کشور جهان با قدمتی حدود صدوبیست سال مشغول به فعالیت می‌باشد.

ACCA دوره ای بسیار منعطف است که برای هر فرد در هر نقطه از جهان قابل دسترس می‌باشد ومتقاضی می‌تواند با توجه به مقتضیات زمانی خود سرعت شرکت در امتحانات خود را تنظیم کند. این دوره معمولاً بین ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد.

تمامی امتحانات ACCA بر اساس استانداردهای بین‌المللی حسابداری و حسابرسی طراحی می‌شوندودر برخی کشورها مانند انگلستان ، هنگ‌کنگ ، مالزی و سنگاپور‌ امتحانات بر اساس قوانین حقوقی و مالیاتی آن کشورها تدوین گشته‌اند که شرکت کنندگان قادر به انتخاب امتحان مورد نظر بر اساس استاندارد مورد نظر خود خواهند بود.

CIMA انجمن حسابداران خبره مدیریت انگلستان

CIMA بزرگ‌ترین مرکز آموزش و تربیت حسابداران مدیریت که در سال ۱۹۱۹ در لندن تأسیس گشته و در حال حاضر در ۱۵۶ کشور جهان دارای ۸۵۰۰۰ دانشجو و ۶۵۰۰۰ عضو می‌باشد.

فارغ‌التحصیلان دوره CIMA همیشه مورد توجه صنایع، سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ و پیشرو می‌باشند . اعضای CIMA از حمایت ، راهنمایی و آموزش مستمر CIMA در مراحل مختلف شغلی شان برخوردار می‌شوند و این امر آنان را در اداره امور مالی هر سازمانی توانا می‌سازد.

CIMA نیز دوره ای بسیار منعطف است که برای هر فرد در هر نقطه از جهان قابل دسترس می‌باشد. برای گذراندن دوره هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد و معمولاً این دوره بین ۳ تا ۵ سال طول می‌کشد.

مهم‌ترین تفاوت‌های ACCA با CIMA به شرح زیر است:

1. ACCA انجمن حسابداران خبره انگلستان و CIMA انجمن حسابداران خبره مدیریت انگلستان است.

2. از نظر قدمت ACCA حدود 120 سال و CIMA حدود 90 سال سابقه دارد.

3. دوره ACCA به صورت تخصصی دروس حسابداری و مالی را آموزش می‌دهد و دوره CIMA علاوه بر دروس حسابداری و مالی، بحث مدیریت و استراتژی را هم در بر دارد.

4. آزمون‎های دوره CIMA توسط یک شرکت آمریکایی به نام VUE Pierson هر روزه به صورت آنلاین برگزار می‎شود که طی چند سال اخیر به علت تحریم‎ها با ایران همکاری نمی‎کند. دانشجویان برای آزمون ناچار به حضور در یکی از کشورهای اطراف می‎باشند. آزمون‎های دوره ACCA در ایران برگزار می‎شودکه 4 درس اول هر روزه به صورت آنلاین ومابقی دروس 4 بار در سال به صورت کاغذی است.

By |۱۳۹۸-۸-۱۳ ۱۳:۳۵:۱۶ +۰۰:۰۰۱۱ام آبان, ۱۳۹۸|Categories: courses in Canada, تحصیل در کانادا|Tags: , |۰ Comments

About the Author:

Leave A Comment

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »