تحصیل در مقطع دبیرستان کانادا

//تحصیل در مقطع دبیرستان کانادا

تحصیل در مقطع دبیرستان کانادا

چرا تحصیل در کانادا، مقطع دبیرستان اهمیت دارد؟

 

تحصیل در کانادا، مقطع دبیرستان به جایی تبدیل شده‌است که دانش آموزان بتوانند به پتانسیل کامل خود به نمایش بگذارد و محل مناسبی برای کشف استعداد شخصی است. با کیفیت عالی زندگی و یک سیستم آموزشی استثنایی، برای دانشجویانی که به دنبال بهترین تحصیل می‌گردند، می‌توانند به راحتی به سمت قله موفقیت حرکت کنند، کانادا بهترین انتخاب برای مطالعات ثانویه است. به طور کلی، این جا شش دلیل وجود دارد که چرا دانش آموزان بین‌المللی باید کانادا را برای شروع یا ادامه تحصیلات دبیرستانی خود در نظر بگیرند.

  1. کلاس مدرن

D:babakbookدیجیتال مارکتینگتحصیل در کانادا32.jpg

در دنیایی که به طور مداوم در حال تغییر است، کسانی که در مسیر موفقیت قرار می‌گیرند اغلب برای یافتن کار یا حفظ کردن آن با خواسته‌های مدرن، تلاش می‌کنند. تحصیل در کانادا برابر است با سیستم آموزش عمومی بسیار فوق العاده که سرمایه‌گذاری های خوبی در این زمینه شده است، مهم نیست که یک دانش‌آموز در چه مدرسه‌ای قرار داده شود. در نتیجه، مدارس عالی کانادایی به نیازهای متغیر جهان خارج توجه می‌کنند و ابتکاراتی را که به آن‌ها امکان می‌دهد تا بازی را ادامه دهند، به خود می‌گیرند. برای مثال، در انتاریو، مدارس بسیاری وجود دارند که “Chromebook One” را دارند که در آن دانش آموزان ورودی به یک chromebook داده می‌شوند تا بتوانند بقیه دوران دبیرستان خود را حفظ کنند. با افزایش دسترسی به تکنولوژی، دانش آموزان به طور منظم مهارت‌های سوادآموزی دیجیتال را برای محیط کار و مطالعات ثانویه خود تمرین می‌کنند. آموزش متوسطه کانادا یکی از معدود سیستم‌های آموزشی در جهان است که توانایی اجرای راه‌حل‌هایی را دارد که بر مهارت‌ها و ایده‌های مرتبط تمرکز داشته و به موفقیت آن‌ها کمک می‌کند.

  1. دوره های مرتبط و جذاب

یکی از مسائل مهم در زمینه آموزش این است که دانش آموزان احساس می‌کنند که آنها در حال یادگیری چیزی نیستند که می‌خواهند در آینده داشته باشند. البته در دسترس بودن به برنامه‌درسی، عوامل بسیاری وجود دارند که می‌توانند بر تمایل دانش آموزان برای تحصیل با شور و اشتیاق در طول تحصیلات متوسطه تاثیر بگذارند. در کانادا، هر استان یک برنامه‌درسی مرتبط با گستره وسیعی از انتخاب‌ها برای دانشجویان برای انتخاب در تمام رشته‌ها ارائه می‌دهد. نه تنها دانشجویانی وجود دارند که برای تحصیل پس از متوسطه مشغول به ادامه تحصیل هستند و همچنین قادر به گرفتن دوره‌های خاصی هستند که به آن‌ها توانایی موفقیت در هر زمینه‌ای که انتخاب می‌کنند را می‌دهد. هر مدرسه و تحصیل در کانادا، دارای مجموعه‌ای از برنامه‌هایی هستند که برای دستیابی به علایق گوناگون دانش آموزان طراحی شده‌اند. در حالی که برخی از مدارس عمدتا در کلاس‌های علوم، فن‌آوری، ریاضیات و مهندسی تمرکز دارند، برنامه‌های متمرکز بسیاری وجود دارند که شامل فرصتی برای دانش آموزان برای رقص، طراحی گرافیکی یا حتی تئاتر می‌شوند.

بخش مرکزی برنامه آموزشی کانادا این است که دانش آموزان در پرداختن به مسائل دنیای واقعی بدون توجه به چه مسیری (کالج، دانشگاه، کارآموزی یا محل کار)به چالش کشیده می‌شوند. هر دوره مورد خطاب قرار می‌گیرد و براساس مهارت‌هایی ساخته می‌شود که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به طور انتقادی در مورد رویداده‌ای فعلی فکر کنند و عقاید آموزشی خود را شکل دهند. با هر درسی که به دقت برنامه‌ریزی شده‌بود، محتوا و ایده‌هایی که از دوره‌های کانادا یاد گرفته بودند آن‌ها را به طور قابل‌توجهی برای شغل آینده خود آماده می‌ساخت. به عنوان مثال، برخی از مدارس ممکن است تنها بر مسائل کانادایی و بین‌المللی تمرکز کرده و این مسائل را در هر مسیر ادغام کنند. در زیست‌شناسی، آن‌ها ممکن است موضوعات اخلاقی مربوط به تحقیق سلول بنیادی را بررسی کنند در حالی که در اقتصاد، آن‌ها ممکن است همان مساله را از دیدگاه مبتنی بر بازار ببینند. با قادر بودن به فکر کردن به روش‌های مختلف، دانش آموزان به کارکنان با ارزش تبدیل خواهند شد چون آن‌ها می‌توانند مشکلات را به طور موثرتر و خلاقانه حل کنند.

  1. آموزش تعاونی و برنامه های کارآموزی

علاوه بر یک برنامه‌درسی چالش برانگیز و جذاب، دانش آموزان این فرصت را دارند که تحصیلات خود را با تجربه کاری دنیای واقعی تکمیل کنند. اگر چه ساختار آموزش تعاونی از استان به استان دیگر فرق می‌کند، دانش آموزان قادر به داوطلب شدن یا کار در جامعه برای اعتبار دبیرستان در سراسر کانادا هستند. در شرکت در برنامه آموزشی مشارکتی مدرسه، دانش آموزان قادر به سایه مشاغل آینده هستند که می‌خواهند داشته باشند، و آزمایش کنند که آیا آن‌ها در پی‌گیری این شغل در آینده مطمئن هستند یا خیر. تحصیل در کانادا، روشی عالی برای تمرین مهارت‌های فرد در یک محیط کاربردی است که در آن تئوری کانون اصلی یادگیری نیست. از دستیار تحقیق تا کارگر ساختمانی، هزاران فرصت برای دانش آموزان جهت بررسی شغل آینده آن‌ها وجود دارد

  1. کارمندان استثنایی و بسیار ماهر

به عنوان یک حرفه کلی، معلمان به شدت توسط هر استان اداره می‌شوند و تنها قادر به تدریس در مناطقی هستند که از طریق آموزش پس از متوسطه، واجد شرایط باشند. این بدان معنا است که تحصیل در کانادا، دانش آموزان در سطح متوسطه، معلم انگلیسی و سطح پایین تدریس نمی‌کنند. اکثریت گسترده‌ای از معلمانی که در کانادا تدریس می‌کنند واقعا به دانش آموزان خود اهمیت می‌دهند و هر کاری می‌توانند انجام دهند تا از یادگیری دانش آموزان خود پشتیبانی کنند. این ممکن است شامل هزینه کردن یک ساعت اضافی برای رسیدن به منابع دانش آموزان برای موفقیت یا دادن یک نهار جهت کمک به دانش آموزان برای درک چگونگی انجام یک مشکل باشد.

علاوه بر استادان فوق‌العاده موجود، مدارس از کارکنان پشتیبانی می‌کنند که می‌توانند به دانشجویان فراتر از آکادمیک کمک کنند. در حالی که بسیاری از معلمان برای صحبت در مورد نگرانی‌های شخصی در دسترس هستند، متخصصانی وجود دارند که می‌توانند به دانش آموزان کمک کنند تا به آن‌ها کمک کنند و آن‌ها را با جامعه ارتباط دهند. از کارکنان مراقبت از کودکان و جوانان گرفته تا کارکنان آموزشی ویژه، مدارس کانادا برای تطبیق دادن به دانش آموزان به بهترین شکل ممکن در آنجا قرار دارند.

علاوه بر این، مشاوران راهنمایی در تمام مدارس عالی کانادا نیز در دسترس هستند تا به سازمان دهی آینده دانش آموزان کمک کنند. مشاوران راهنمایی می‌توانند اما محدود به ارایه مشاوره، مشاوره شغلی، تحقیقات بورس تحصیلی و چیزهای دیگر نیستند. آیا باید کل زندگی خود را سامان دهی؟ مشاوران راهنمایی ارزشمندترین منبع برای یادگیری موفقیت در مطالعات ثانویه هستند

  1. یک محیط یادگیری با بهترین شرایط

بر خلاف بسیاری از مدارس در سطح بین‌المللی، هنگام تحصیل در کانادا به خاطر داشته باشند که همه دانش آموزان به طور متفاوت یاد می‌گیرند. در نتیجه، هدف دبیرستان‌های کانادا، پرداختن به انواع مختلف دانش آموزان به روش‌های گوناگون است. اینکه آیا ساختار محیط مدرسه یا تحویل برنامه تحصیلی توسط معلم تغییر می‌کند یا نه، روش‌های منحصر به فرد برای یادگیری به دانش آموزان اجازه می‌دهد که تنها نحوه یادگیری را یاد بگیرند، اما یادگیری را از طریق روش‌های مختلف انجام می‌دهند.

با نگاه کلی، مدارس عالی کانادا سوالات و پاسخ های بیشتری تولید کرده را مطرح می‌کنند. دانش آموزان به شدت تشویق می‌شوند تا تحقیق کنند که چه چیزی یاد می‌گیرند و اعتبار اطلاعات را زیر سوال می‌برند. از آنجا که ایده‌ها از طیف گسترده‌ای از منابع نشات می‌گیرند، یادگیری از بسیاری از زوایای مختلف حاصل می‌شود. دانش آموزان این فرصت را دارند که تئوری را عملی کنند، در ایده‌ها خلاق باشند و به عنوان مردم رشد کنند. برای بالا بردن همه آن‌ها – مدارس عالی کانادا اغلب دارای محیطی فیزیکی هستند که ایمن، فراگیر و متنوع باشد – اطمینان از اینکه تنها چیزی که دانش‌آموز باید در مورد آن نگران باشد مطالعات آن‌ها است.

  1. اعتبار قوی، بین المللی شناخته شده

D:babakbookدیجیتال مارکتینگتحصیل در کانادا33.jpeg

مساله اصلی در آموزش بین‌المللی این است که همه مدارک متوسطه برابر نیستند. ارزش مطالعات ثانویه یک کشور اغلب در مقایسه با وضعیت دیگری مورد بررسی قرار می‌گیرد. در نتیجه، بسیاری از مدارس به دانش آموزان بین‌المللی نیاز دارند تا تست‌ها یا صلاحیت‌های بیشتری را در فرآیند پذیرش خود انجام دهند. با این حال، در کانادا هر دیپلم، به ویژه اگر تحصیل در کانادا در کارنامه تان باشد، توسط موسسات پس از متوسطه در سراسر جهان شناخته می‌شود. سیستم آموزش هر استان به خاطر تحویل دقیق، مبتنی بر کیفیت و در نتیجه، اعتبار آن‌ها به همان اندازه مورد احترام است.

بسیاری از مدارس متوسطه، علاوه بر دیپلم ابتدایی دبیرستان، گواهی‌نامه‌های محلی یا برنامه‌های بین‌المللی ارائه می‌دهند که می‌توانند از درخواست پس از دبیرستان دانش آموزان پشتیبانی کنند. برای مثال، مدرک لیسانس بین‌المللی در بسیاری از مدارس خصوصی در سراسر کشور ارایه شده‌است. این دیپلم از یک سیستم استاندارد نشانه‌هایی استفاده می‌کند که به دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها اجازه می‌دهد تا نمرات را به راحتی به سیستم‌های محلی خود تبدیل کنند. دانش آموزانی که تحت این برنامه قرار دارند می‌توانند اعتبارات را برای موضوعات سطح بالاتر خود که مطالعه می‌کنند، به دست آورند.

اگر شما به دنبال تحصیل در کانادا بعد از دبیرستان باشید، داشتن یک دیپلم دبیرستان کانادایی به طور قابل‌توجهی شانس شما برای پذیرش در مقایسه با یک دیپلم بین‌المللی را افزایش خواهد داد. از آنجا که مدارس کانادا تشخیص می‌دهند و به راحتی می‌توانند دقت آموزش شما را در سیستم خود ارزیابی کنند، این به این معنی است که نمرات شما به جای بالا رفتن و تبدیل به طور نامتناسبی ارزیابی می‌شوند.

نتیجه گیری

اگر شما به دنبال تحصیل در آمریکا و کانادا هستید، اعتبار ثانویه کانادایی به اندازه دیپلم های خودشان ارزش‌گذاری می‌شود. همچنین بسیاری از مراکز آزمون SAT و ACT که به شما اجازه می‌دهند الزامات تست استاندارد شده خود را برای ورود به دانشکده‌های ایالات‌متحده ضروری بدانند، وجود دارد. با تحصیلات دبیرستانی در کانادا، آسمان محدود است! با توجه به دلایلی که در مقاله بالا ذکر شد، متوجه شده اید که تحصیل در کانادا، به جز رویایی ترین لحظات زندگی تبدیل می شود.

منبع:

https://www.applyboard.com/ca/2018/05/08/why-you-should-study-at-a-canadian-high-school

 

By |۱۳۹۸-۸-۱۳ ۰۵:۲۷:۳۲ +۰۰:۰۰۱۴ام مهر, ۱۳۹۸|Categories: تحصیل در کانادا|Tags: |۰ Comments

About the Author:

Leave A Comment

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »