تحصیل رشته MBA در کانادا

/, تحصیل در کانادا/تحصیل رشته MBA در کانادا

تحصیل رشته MBA در کانادا

 

 

مدرک کارشناسی ارشد یکی از مطلوب ترین مدارک تحصیلی در جهان است. بازرگانان و تجار در ابتدای کار خود غالباً وقت خود را از شغل های پردرآمد صرف می کنند و MBA را می توانند از طریق تحصیل در کانادا به دست آورند.

MBAs مزایای زیادی را به همراه دارد و توسط مشاغل در سراسر جهان شناخته می شود، اما برای برخی از دانشجویان آینده نگر، هزینه این مدرک مناسب تمام می شود. با این حال، شهرت تحصیل در این رشته، همراه با هزینه های مناسب آنها در کانادا، بسیاری از دانشجویان بین المللی را به سمت MBA برای تحصیل در کانادا سوق داده است.

دانشجویان MBA در کانادا به طور متوسط ​​طی یک سال از این دوره 78000 دلار درآمد کسب می کنند. قوانین آرامش مهاجرت کشور و اقتصاد پایدار بدان معنی است که تقریباً 80٪ دانشجویان بین المللی حداقل برای یک سال پس از فارغ التحصیلی در کشور باقی می مانند.

هزینه تحصیل در کانادا، رشته MBA

D:babakbookدیجیتال مارکتینگتحصیل در کانادا22.jpg

هزینه تحصیل در کانادا می تواند متفاوت باشد، به خصوص اگر تمایل به تحصیل در رشته MBA داشته باشید. از بین چهل موسسه شناخته شده ای که دارای MBA هستند، ارزانترین با هزینه ای در حدود17000 دلار سالیانه و دانشکده مدیریت روتمن دانشگاه تورنتو گران ترین با هزینه ای نزدیک به 60،000 دلار سالیانه است.

بهترین مدارس شغلی توسط AACSB، AMBA یا EQUIS تأیید شده اند، اما این اعتبارنامه اغلب با قیمتی همراه می شود. کانادا شش مدرسه بازرگانی خود در رده صد کشور برتر جهان دارد . شرط اصلی ورود برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل MBA در یک دانشگاه کانادا هستند، مدرک لیسانس چهار ساله است. بیشتر دوره های MBA کانادایی نیز بین 1 تا 3 سال سابقه کار را طلب می کنند که می توانید با رزومه قوی خود آن را اثبات کنید.

شما همچنین باید در آزمون پذیرش مدرک دانشگاهی نمره خوبی کسب کنید. میانگین نمرات GMAT متقاضیان موفق در مدارس برتر کسب و کار کانادا بین 550 تا 670 متغیر است. علاوه بر این، هر دانشجویانی که زبان اول آنها انگلیسی نیست، باید معیارهای TOEFL هر دوره را برای تسلط به زبان انگلیسی کسب کند. تقریباً در هر دانشگاه کانادا نیاز به تکمیل مدرک IELTS، TOEFL یا معادل آن است و ممکن است دانشجویانی که مایل به تحصیل در کانادا بویژه منطقه کبک هستند، باشند.

انواع مدرک MBA در کانادا

بیشتر دوره های MBA یک تا دو سال طول می کشد. این مهم است که دوره MBA خود را با خردمندانه انتخاب کنید تا از آن بهره مند شوید. در کانادا MBA های زیر موجود است:

 • MBA عمومی – برای کسانی که به دنبال یک نقش کلی مدیریت، مکانی در صنعت مالی یا کسانی که به استراتژی شرکت ها علاقه مند هستند هستند.
 • MBA اجرایی – متناسب با مدیران ارشد شرکتهای بزرگتر که مایلند قدم بعدی را به سمت مدیریت و سطح هیئت مدیره بردارند.
 • متخصص / MBA مشترک – برخی دوره ها در دسترس هستند که در یک بخش خاص هدایت می شوند. اگر می خواهید مجموعه مهارت های خود را در صنعت فعلی خود گسترش دهید بسیار مناسب است. علاوه بر این، شما می توانید MBA خود را با آموزش در مهندسی، امور مالی، حقوق و غیره ترکیب کنید.

https://www.iecabroad.com/where-to-study/study-in-canada/study-mba/

پنج دلیل برتر برای انجام MBA در کانادا

برنامه‌ریزی برای بررسی تحصیل در کانادا، رشته MBA موضوعی است که فکر هر کسی را درگیر می کند، اما نگران هزینه بالای شهریه هستید؟ اگر بله، این یک درمان برای شما برای پیدا کردن مقصدی است که مقرون‌به‌صرفه و با کیفیت عالی مدیریت اجرایی را ارائه می‌دهد!

کانادا یکی از محبوب‌ترین مقصدهای مطالعاتی است که توسط دانش آموزان سراسر دنیا ترجیح داده می‌شود. تحصیل در کانادا ایده بسیار خوبی برای دانشجویان MBA است. دولت کانادا به طور فزاینده‌ای در حال تلاش برای جذب دانش آموزان بیشتر است.

دلایل مهمی برای انتخاب تحصیل در کانادا

D:babakbookدیجیتال مارکتینگتحصیل در کانادا23.jpg

در اینجا پنج دلیل اصلی که کانادا را یک مقصد عالی برای تحصیل در رشته MBA:

 1. هزینه‌های بسیار ارزان

تحصیل دوره‌های مدیریت در کانادا در مقایسه با آمریکا، استرالیا یا بریتانیا، مقرون‌به‌صرفه‌تر در نظر گرفته می‌شود. هزینه‌های دانشگاه و هزینه زندگی نسبتا کم‌تر است. علاوه بر این، این مکان یک زندگی در داخل و خارج از محوطه شما برای کشف مواد غذایی مختلف، موسیقی، هنر و ماجراجویی دارد.

 1. کیفیت آموزشی

کیفیت آموزشی و فرصت‌های شغلی عالی دلایل اصلی پی‌گیری آموزش عالی از بهترین دانشگاه‌های جهان هستند. دانشکده‌های مدیریت اجرایی کانادا و دانشگاه‌ها برخی از گزینه‌های ترجیحی به دلیل تجربه یادگیری با کیفیت ارایه‌شده برای دانش آموزان از طریق یک برنامه‌درسی به روز شده هستند. مدارس تجاری در این کشور زیر ساخت‌های عالی، قرار گرفتن و بورس تحصیلی را ارائه می‌کنند.

 1. سرمایه گذاری

پرداخت هزینه تحصیل در کانادا برای آینده یک سرمایه‌گذاری به حساب می آید. وقتی نوبت تحصیل در خارج از کشور می‌رسد، هزینه شهریه به یک تعهد مالی بزرگ برای بسیاری از دانشجویان تبدیل می‌شود. تحصیل در کانادا قول بازگشت کامل سرمایه‌گذاری را می دهد.

این فرصتی برای ارتقای چشم اندازه‌ای شغلی تان به عنوان مدارک ارائه‌شده توسط دانشگاه‌های کانادا و مدارس کسب‌وکار در سطح جهانی است. یک برنامه MBA در این موسسات دانش عملی و نظری را برای مواجهه با رقابت بازار کار ارایه می‌دهد. علاوه بر این، همیشه امکان دستیابی به تجربه کاری ارزشمند در این کشور از طریق اشتغال در پردیس دانشگاه وجود دارد.

 1. رتبه‌بندی جهانی

بسیاری از موسسات تجاری برجسته در کانادا در رتبه‌بندی جهانی به‌رسمیت‌شناخته‌شده مانند رتبه‌بندی دانشگاهی دانشگاه‌های جهان، تحقیقات QS، و آموزش عالی زمانه حضور دارند.

از یک سوی دیگر، جایی که دانشکده‌های مدیریت اجرایی در کانادا در رتبه بالایی در رتبه‌بندی جهانی ۱۰۰ جهانی ۲۰۱۴ توسط فایننشال تایمز قرار دارند، رتبه‌بندی برخی از مدارس تجاری کانادایی در این لیست دستاوردهای کوچکی نیست.

 1. تجربه

دلیل دیگر تحصیل در کانادا فرصتی برای تجربه زندگی در یک کشور چند فرهنگی است. علاوه بر این، یک کشور با ثبات سیاسی و یک محیط صلح‌آمیز با نرخ پایین جرم است. این کشور دارای دو زبان رسمی فرانسوی و انگلیسی است. این به دانش آموزان فرصتی می‌دهد تا مهارت‌های زبانی جدیدی را گسترش دهند.

در کجا مطالعه کنیم؟

دانشکده‌های مدیریت اجرایی کانادا در میان بهترین دانشگاه‌ها و موسسات جهان قرار دارند. آن‌هایی که علاقه‌مند به تحصیل در کشور هستند می‌توانند چندین گزینه پیدا کنند. برخی از بهترین موارد عبارتند از:

 • دانشکده بازرگانی دانشگاه یورک
 • دانشکده بازرگانی ملکه، دانشگاه
 • دانشگاه تورنتو: دانشکده Rotman
 • دانشکده Desautels، دانشگاه مک گیل
 • دانشکده تجارت Sauder، دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه آلبرتا، دانشگاه آلبرتا
 • دانشکده اقتصاد Brunswick، سنت جان دانشکده تجارت

بازگشت سرمایه ROIدر آموزش فاکتور مهمی است که انتخاب کالج شما را یک تصمیم مهم می‌سازد. این به این معنی است که باید نسبت هزینه – سود تحصیل در یک کشور خاص و کالج را بررسی کرد. اگر حقوق شما پس از اتمام دوره بالاتر از هزینه برنامه شما باشد، بازدهی سرمایه بالا است.

برخی از دوره‌های عمومی ارایه‌شده توسط مدارس تجاری در کانادا شامل MBA در تجارت بین‌المللی، استاد علوم در تجارت بین‌المللی MScIB، مدیریت اجرایی، مدیریت (EMBA)، MBA در خدمات مالی، و در مدیریت جهانی می‌شوند.

براساس برنامه‌های شغلی و حوزه علایق شما، شما می‌توانید هر گونه درسی را که توسط دانشکده‌های برجسته پیشنهاد می‌شود انتخاب کنید. تحصیل در کانادا راهی خوب برای به دست آوردن پیشرفت جهانی و قدم گذاشتن به سمت شغل مورد نظر شماست.

https://www.students.org/2014/07/29/top-5-reasons-mba-canada/

 

By |۱۳۹۸-۸-۱۳ ۱۳:۳۵:۳۸ +۰۰:۰۰۱۵ام مهر, ۱۳۹۸|Categories: courses in Canada, تحصیل در کانادا|۰ Comments

About the Author:

Leave A Comment

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »