۱۰ نیاز ضروری زندگی دانشجویی در کانادا

//۱۰ نیاز ضروری زندگی دانشجویی در کانادا

۱۰ نیاز ضروری زندگی دانشجویی در کانادا

10 نیاز ضروری زندگی دانشجویی در کانادا

 

قطعا اولین سال زندگی و تحصیل در کشورهای خارجی برای دانشجویان بین المللی سخت‌تر است. زیرا علاوه بر اینکه دانشجویان سعی می‌کنند با زندگی دور از خانه کنار بیایند، مجبور هستند حتی قبل از شروع اولین کلاس خود، با کارهای اداری و کاغذ بازی‌های پیچیده‌ی مربوط به مهاجرت و تحصیل خود هم سر وکله بزنند. شرایط و مقررات هر موسسه‌ای متفاوت است اما اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید باید چند نکته‌ی مهم را با دقت به خاطر بسپرید. در ادامه چک لیستی برای بررسی 10 مورد از نیازهای ضرروری دانشجوها آورده‌ایم، با مطالعه‌ی این موارد می‌توانید برای برخی از مشکلاتی که ممکن است سال اول با آن‌ها روبرو شوید، خودتان را آماده کنید.

1. بودجه‌ برای هزینه‌های زندگی

اولین موردی که حتما باید قبل از سفر به کانادا در نظر داشته باشید، پیدا کردن محلی برای زندگی است. پیدا کردن خانه قبل و یا بعد از شروع کلاس‌های دانشگاه کار دشواری است. علاوه بر این، ماموران مرزی معمولا درباره محل اسکان مهاجران سوال می‌پرسند و اگر شما جایی برای زندگی نداشته باشید ممکن است اجازه‌ی ورود به کشور را به شما ندهند. برای همین بهتر است هنگام ورود به کانادا اطلاعات کامل محل اقامت خود، از جمله آدرس را داشته باشید. همچنین باید ثابت کنید که از منابع مالی کافی برای تامین هزینه‌های زندگی و شهریه خود برای تحصیل در کانادا برخوردار هستید. برای زندگی در مناطق خارج از کبک باید ثابت کنید توانایی تامین حداقل 10.000 دلار در سال را دارید.

2. بودجه برای پرداخت شهریه

شهریه‌ی دانشگاه‌ها در کانادا از 10.000 تا 30.000 دلار در سال متفاوت است. راه‌های زیادی برای پرداخت شهریه وجود دارد. یکی از بهترین راه‌ها برای پرداخت شهریه استفاده از برنامه بین المللی پرداخت دانشجویی یا CIBC است، این برنامه به شما این امکان را می‌دهد که شهریه را با ارز کشور خودتان پرداخت کنید. همچنین می‌توانید پرداخت شهریه را به والدین خود و یا نماینده‌ی دیگری بسپرید.

3. لباس زمستانی

مطمئنا درباره هوای سرد کانادا در زمستان‌ شنیده‌اید. در تورنتو که یکی از گرم‌ترین شهرهای کانادا است، زمستان‌ها دمای هوا به 5.5- درجه سانتی گراد می‌‎رسد و در شب‌های سرد سال حتی دمای هوا تا 20- درجه سانتی گراد هم پایین می‌رود. بنابراین اگر برای تحصیل در کانادا آماده می‌شوید لباس گرم را فراموش نکنید.

4. حساب بانکی کانادا

یکی از اولین کارهایی که بعد از استقرار در محل زندگی خود باید انجام دهید، باز کردن یک حساب بانکی در کانادا است. با این کار می‌توانید امور مالی خود را مدیریت کرده و بعد از پایان تحصیل در کانادا و زمان شروع به کار، درآمد خود را به شکل ساده‌تری جمع آوری کنید. در ابتدا ممکن است باز کردن حساب بانکی کار پیچیده‌ای به نظر برسد، اما برعکس انجام این کار بسیار ساده است.

5. تکنولوژی

منظور از تکنولوژی ابزارهایی هستند که می‌توانند برای زندگی و تحصیل دانشجویان مفید باشند. مهم‌ترین این ابزارها تلفن‌های هوشمند هستند. چه تلفن همراه خود را از خانه با خود بیاورید و یا از کانادا یک گوشی موبایل خریداری کنید، باید در مدت اقامت خود در کانادا از خدمات یک شرکت مخابراتی کانادایی استفاده کنید. با وجود اینکه هزینه‌های مخابرات در کاناداییی گران‌تر از کل دنیا است، طرح‌های به صرفه‌ای هم برای دانشجویان وجود دارد. اگر سایر وسایل الکترونیکی مانند لپ تاپ را از خانه همراه خود می‌آورید باید از سازگاری آن‌ها با ولتاژ کانادا اطمینان حاصل کنید و در صورت نیاز آداپتور هم همراه خود بیاورید.

6. لیست تماس اضطراری

بسیاری از دانشجوهایی که برای تحصیل در کانادا اقدام می‌کنند، بریا اولین بار است که برای مدتی طولانی از خانواده‌ی خود دور می‌شوند. درنتیجه همراه داشتن لیستی از مخاطبان اضطراری و به اشتراک گذاشتن آن با دوستان و هم‌اتاقی‌ها ایده‌ی خوبی است. این لیست می‌تواند شامل والدین، سرپرستان، خواهر و برادر و یا افراد مورد اعتماد شما باشد.

7. مدارک شناسایی دولتی

به عنوان یک دانشجوی خاریج برای تحصیل در کانادا به مدارک شناسایی بیش از تنها یک پاسپورت نیاز دارید. پاسپورت به شما اجازه‌ی سفر به کانادا را می‌دهد ولی بهتر است تا جایی که می‌توانید مدارک شناسایی مانند گواهینامه رانندگی همراه خود داشته باشید. همچنین بهتر است از مدت اعتبار پاسپورت خود اطمینان حاصل کنید. پاسپورت حداقل باید 6 ماه اعتبار داشته باشد.

8. بیمه

تمام دانشجویان خارجی در کانادا باید بیمه‌ی درمانی داشته باشد و این مورد اختیاری نیست. دانشگاه‌های کانادا تاکید زیادی بر این مورد دارند. ممکن است بیمه‎ی درمانی هزینه‌ای غیر ضروری به نظر برسد، ولی در صورت بروز وضعیتی اورژانسی این بیمه می‌تواند جان و مال شما را نجات دهد. نوع پوشش بیمه در هر استان کانادا متفاوت است اما متوسط حق بیمه سالانه چیزی حدود 600 تا 900 دلار است.

9. سوابق و نسخه‌های پزشکی

قبل از دریافت بیمه باید سوابق پزشکی و نسخه‌های درمانی خود را آماده کنید. همچنین دانشگاهی که انتخاب کرده‌اید ممکن است سوابق پزشکی، دندان‌پزشکی و واکسیناسیون شما را درخواست کند. علاوه بر این اگر دارویی مصرف می‌کنید که برای سلامت شما ضروری است باید ابتدا تحقیق کنید که این دارو در کانادا موجود هست یا نه.

10. نامه پذیرش

مورد آخر در این چک لیست نامه‌ی پذیرش دانشگاه است. این نامه به منزله‎ی تایید ثبت نام در یک داشنگاه کانادایی است. برای گرفتن مجوز تحصیل در کانادا لازم است که این نامه را به CIC تحویل بدهید. پس همراه داشتن یک نسخه‌ی چاپی از نامه‌ی پذیرش خود را فراموش نکنید.

جمع‌بندی

مطمئنا تحصیل در یک کشور خارجی و زندگی دور از خانواده کار آسانی نیست و نیازمند برنامه‎ریزی‌های دقیق و اصولی است. به دلیل تعداد زیاد دانشجوهایی که هر ساله برای تحصیل در کانادا درخواست می‌دهند، امکانات مناسبی برای دانشجوها در این کشور وجود دارد، با این حال قبل از سفر بهتر است تا حد امکان موارد مورد نیاز خود را برای یک زندگی تحصیلی بدون دغدغه تهیه کنید.

 

By |۱۳۹۸-۸-۱۳ ۰۵:۲۷:۰۴ +۰۰:۰۰۲۱ام مهر, ۱۳۹۸|Categories: تحصیل در کانادا|Tags: , |۰ Comments

About the Author:

Leave A Comment

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »