زندگی به سبک کانادایی

//زندگی به سبک کانادایی

زندگی به سبک کانادایی

فرهنگ و سبک زندگی کانادایی ها را بهتر بشناسیم.

D:babakbookدیجیتال مارکتینگتحصیل در کانادا41.jpg

آداب و رسوم فرهنگی کانادا

فرهنگ و رسوم کاناداها متشکل از چند فرهنگ و با ذهنیت آزاد در محیطی با مردم گوناگون تشکیل شده است.البته انتظارمی رود مهاجران برخی مسائل را رعایت کنندمانند:

  • دقت لازم از نظر حرفه ای و اجتماعی
  • رفتارهای محترمانه در مکالمه ضروری
  • رعایت برابری جنسیتی که یک رفتار معمولی در این کشورمحسوب می شود.
  • هرگز به نژاد، مذهب، جنسیت، ناتوانی، گرایش جنسی یا شکل ظاهری افراد توهین نکنید.
  • در ابتدا از سؤالات صمیمی خودداری کنید و به دنبال ایجاد یک زمینه مشترک باشید.

درمکالمه چگونه کانادایی ها را خطاب کنیم؟

کانادایی هادر مکالمه کاملاً انعطاف پذیر هستندو معمولاً همدیگر را بانام کوچک صدا می کنند.

با این وجود،افراد مسن،اساتید یا کارفرمایان را با نام خانوادگی صدا می کنند وقبل ازآن عنوان “آقا” و یا”خانم” را می آورند تا زمانی که از شما بخواهند آنها را با نام کوچک شان خطاب کنید.

چگونه به یک دعوت اجتماعی پاسخ دهیم؟

زمانی که به نقطه تفاهم رسیده اید، وارد جمع های آنان شوید. ازآنجایی که کانادایی‌ها برای وقت ‌شناسی ارزش بسیاری قائل هستند حتماسعی کنید به موقع برسید در صورتی که قادر نیستید به موقع برسید، تماس بگیرید و اطلاع دهید.

حتما سوال کنید که آیا این گردهمایی رسمی یا غیر رسمی است تابه درستی لباس بپوشید.

درصورتی که برای اولین بار به طور رسمی برای مهمانی در خانه کسی دعوت شدید همراه خود گل ببریدکه تاثیر خوبی بگذارید.

حمل و نقل کانادایی ها

D:babakbookدیجیتال مارکتینگتحصیل در کانادا42.jpg

دقت کنید که از مسیرها اطلاعات لازم را جستجو کرده باشید و پیش از رسیدن به مقصد هر وسیله حمل و نقل عمومی مورد نظر را پیدا کنید.

تاکسی همیشه امن‌ترین راه‌حل برای زمانی است که دیر کردید یا زمانی که ممکن است کمی خسته باشید. با این حال آن نسبتا گران‌قیمت است. در موارد اورژانسی نیز می توانید از تاکسی تلفنی استفاده کنید.

برای دوچرخه سواری قوانینی وجود دارد که باید رعایت کنیدمثلا استفاده از کلاه کاسکت اجباری است ویا در شب باید از چراغ‌های جلو و عقب استفاده کنید و لباس‌های انعکاس دهنده نور بپوشید.

در کانادا همانند هر کشور توسعه‌یافته دیگر، زندگی پاک تشویق می‌شود به همین دلیل مسیرهای مخصوص برای دوچرحه سواری وجود داردوقوانین ترافیک برای دوچرخه سوارها همانند ماشین‌هاباید رعایت شود.

بیمه درمانی در کانادا

D:babakbookدیجیتال مارکتینگتحصیل در کانادا43.jpg

ر همه دانشگاه‌های کانادا بیمه درمانی دانشجویی جزو مدارک لازم وضروری برای روند ثبت‌نام است. این بیمه درمانی دانشجویی هزینه‌های اساسی درمان را در کانادا می دهد. یکی از اولین کارهایی که دانشجویان بعد از رسیدن به کانادا بایدانجام دهند درخواست کارت بیمه درمانی شان است که موقع مراجعه به پزشک لازم خواهند داشت.

سیستم بیمه درمانی در کانادا

بیمه درمانی در کانادا مانند بیشتر کشورهای پیشرفته دیگر است. تمامی شهروندان کانادایی از بیمه درمانی دولتی Medicare برخوردارهستند. این بیمه دارای پوشش خدمات بهداشتی – درمانی اولیه وضروری است.

اداره های مختلف بیمه خصوصی نیز وجود دارند که پوشش درمانی بیشتری دارند. حدود 30 درصد از کانادایی علاوه بر بیمه درمانی دولتی، تحت پوشش یکی از بیمه های خصوصی نیز می باشند.

بیمه درمانی دولتی

بیمه درمانی دولتی در کانادا، خدمات بهداشتی و درمانی استاندارد واولیه تامین می‌کندالبته در برخی از ایالتها خدمات بیشتری مانند فیزیوتراپی های لازم در گروه های سنی ویا شرایط خاص ، تا حدودی خدمات دندانپزشکی و داروهای خاض نیز پوشش داده می شود.

بیمه درمانی خصوصی

بیمه سلامت خصوصی نیز وجود دارد که معمولا با یک قرارداد استخدام در کانادا پیشنهاد می‌شود و به طور منطقی گران‌تر است چون معمولا پوشش گسترده‌تری دارد. کسانی که توانایی پرداخت آن را دارند، به دنبال بیمه سلامت خصوصی هستند چون خدمات دندان‌پزشکی ، چشم پزشکی، فیزیوتراپی و …را تحت پوشش قرار می‌دهد.

یکی دیگر از مزایای سیستم بهداشت و درمان خصوصی فقدان لیست‌های انتظار برای خدمات بهداشتی درمانی است، به خصوص برای آزمایشات تخصصی و جراحی های متفاوت که با بیمه درمانی دولتی نیاز به ثبت نام در لیست انتظار هست.

مزیت دیگر بیمه خصوصی پوشش هزینه‌های کلینیک‌ها وبیمارستان های خصوصی است که به طور معمول بیمه حدود ۸۰ درصد از هزینه‌ها را پرداخت می‌کند.

اگرچه پوشش بیمه خصوصی گسترده‌تر و سودمندتر است ولی به نظر می‌رسدبیشتر کانادایی‌ها بیمه درمانی دولتی را ترجیح می‌دهند.

بیمه سلامت کانادا برای دانشجویان بین‌المللی

دانشجویان بین المللی باید یک بیمه ی درمانی خصوصی خریداری کند که معمولا از طریق دانشگاه موقع پرداخت بیعانه برای شهریه و دریافت Letter of Acceptance (LOA) این کارانجام می شودو پر واضح است موقع اپلای ویزا ارائه LOA لازم وضروری است.

D:babakbookدیجیتال مارکتینگتحصیل در کانادا44.jpeg

By |۱۳۹۸-۹-۳ ۱۴:۱۷:۰۴ +۰۰:۰۰۴ام آبان, ۱۳۹۸|Categories: کانادا|Tags: , |۰ Comments

About the Author:

Leave A Comment

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »