شرایط زندگی در کبک

//شرایط زندگی در کبک

شرایط زندگی در کبک

 

استان کبک از طرف ساکنان آنجا به ایالت زیبا شهرت دارد. کبک یکی از بزرگترین استان های کانادا به شمار می آید که دارای فرهنگ های بسیاری می باشد و آن را اروپای آمریکای شمالی می شناسند. استان کبک دارای جنگل های وسیع، تپه های گرد و راه های آبی بسیاری است که به جذابیت این منطقه می افزاید.

در کانادا تنها استانی که به زبان فرانسوی صحبت می شود کبک است. این استان دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان می باشد. یکی از شهر های بزرگ کانادا که در استان کبک قرار دارد مونترال می باشد. بعد از جنگ جهانی دوم بیش از 650000 مهاجر از 80 کشور جهان به این استان بخصوص شهر مونترال مهاجرت کردنند.

برای مهاجر به هر کشور و هر شهری اولین مسئله ای که قابل بررسی است. برآورد هزینه های مهاجرت می باشد. هزینه مهاجرت به کبک با توجه به شرایط و موقعیت شما متفاوت است و شما باید ابتدا این را بررسی کنید که در چه شرایطی قرار دارید.

شما برای مهاجرت به کبک لازم است لیستی از هزینه های خوراک، پوشاک و مسکن حداقل به مدت 3 ماه را داشته باشید. پیش بینی ما در سال 2018 برای متقاضی مهاجرت 5000 دلار بوده است. البته این هزینه برای یک فرد به تنهایی می باشد و اگر فردی با همسر و فرزند زیر 18 سال خود قصد مهاجرت کند هزینه ای حدود 15000 دلار را برآورد کرده اند.

خدمات درمانی در کبک

کسانی که در کبک زندگی می کنند از خدمان درمانی اولیه به صورت رایگان بخوردار می باشند و هر فردی که به کبک مهاجرت می کند برای استفاده از خدمات درمانی باید درخواست ارائه دهد. برای تحت پوشش قرار گرفتن از این خدمات درمانی شما باید به مدت سه ماه در انتظار باشید. پس بهتر است در این سه ماه انتظار از خدمات درمانی خصوصی استفاده کنید.

تحصیل در کبک

تحصیل در کانادا استان کبک مانند دیگر استان های کانادا می باشد. به این شکل که تا سن 18 سالگی در مدرسه تحصیل می کنند و تحصیل را از چهار یا پنج سالگی شروع می کنند.

سیستم عمومی تحصیلی در کبک به‌طورکلی به چهار سطح تقسیم‌شده است: ابتدایی، متوسطه، کالج تحصیلی حرفه‌ای و عمومی و دوره‌ی پس از متوسطه (کالج یا دانشگاه).

کریسمس، تعطیلات سال نو در دسامبر و ژانویه و یک دوره تعطیلی بهاره در مارس یا آوریل، این ها از تعطیلات رسمی این استان می باشند و تمام قوانین و روش های تحصیل تحت نظر دولت ایالتی مشخص می شود.

در کانادا دانش آموزان می توانند تعطیلات مذهبی را جشن بگیرند و این جشن ها همه به هیئت مدیره مدارس و استانی که در آن هستند بستگی دارد.

گواهینامه کبک

برای خرید خودرو و یا کرایه آن لازم است که شما گواهینامه خود کبک را داشته باشید. استفاده از خودرو در این استان مانند دیگر استان های کانادا مستلزم داشتن بیمه می باشد.

خانه مناسب در کبک

برای تهیه خانه در استان کبک به شما توصیه می کنیم که در ابتدا تا آشنایی کامل با آن شهر یک آپارتمان تهیه کنید که در صورت نیاز بتوانید آن را جا به جا کنید. برای خرید و یا اجاره خانه به مشاورین املاک در این استان مراجعه کنید و از آنها راهنمایی بگیرید. این افراد شما را با توجه به بودجه ای که دارید راهنمایی می کنند و بهترین انتخاب را به شما نشان خواهند داد.

پیش از تصمیم‌گیری در مورد مکان زندگی، خانواده، محل کار، همسایگی‌ها و امور مالی از نکات مهمی هستند که باید به آن‌ها توجه کنید.

هزینه زندگی با توجه به تعداد اعضای خانواده و مکان و درآمد متفاوت است. برای همین بسیاری از مهاجران برای کم کردن هزینه محل سکونت خود را به حومه شهر ها و شهرک ها می برند. هزینه زندگی در شهر بیشتر می باشد.

اگر شما یک حیوان خانگی دارید در هنگام اجاره خانه توجه داشته باشید که در قرارداد شما نگهداری از حیوان بلامانع می باشد.

کشور کانادا دارای قوانین خاصی می باشد و برای این که یدانید چه چیز های را می توانید با خود در مهاجرت بیاورید و چه چیز هایی را مجاز به آوردن نمی باشید. لازم است که حتما لیست وسایل مجاز و غیر مجاز را مطالعه کنید.

 

آب و هوای استان کبک

آب و هوای کبک نیز مانند دیگر استان های کانادا دارای سرمای شدید است و پیش از مهاجرت این موارد را در نظر داشته باشید توانایی زندگی در یک جای سرد را دارید یا نه.

نتیجه گیری

برای مهاجرت به استان کبک لازم است ابتدا شرایط مالی خود را بررسی کنید و برای 3ماه هزینه کنار بگذارید. استان کبک دارای خدمات درمانی اولیه رایگان می باشد که می توانید با درخواست از آن استفاده کنید. شرایط تحصیل در این استان مانند دیگر استان های کانادا می باشد و برای خرید ملک بهتر است از مشاوران املاک راهنمایی بگیرید. برای کم شدن هزینه ها می توانید خانه خود را در حومه شهر و شهرک ها تهیه کنید. پس به شما توصیه می شود قبل از هر اقدام مهاجرتی تمام شرایط و مواردی که گفته شد را به خوبی بررسی کنید.

 

 

By |۱۳۹۸-۸-۱۴ ۱۴:۰۷:۲۸ +۰۰:۰۰۱۴ام آبان, ۱۳۹۸|Categories: کانادا|Tags: , |۰ Comments

About the Author:

Leave A Comment

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »