ScanadaScanada

تحصیل در کانادا

//تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا۱۳۹۸-۶-۲۴ ۱۳:۵۵:۲۱ +۰۰:۰۰

چرا تحصیل در کانادا، چرا کانادا مقصدی خوبی برای ادامه تحصیل است؟

هرساله بیش از 200 هزار متقاضیتحصیل در کانادا دانشجوی بین المللی در دانشگاه ها وکالج های کانادا تحصیل می کنند، تحصیل در کانادا انتخاب بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل است. سطح بالای کیفیت آموزشی، ارزشمند بودن مدارک تحصیلی و معقول بودن هزینه ها باعث شده تحصیل در کانادا در بین دانشجویان کشورهای متفاوت بخصوص ایران بسیار مورد توجه قرارگیرد. کانادا جزو کشورهای G8 یعنی هشت کشور صنعتی وثروتمند جهان که 50 درصد اقتصاد جهان را در دست دارند می باشد و در بین این کشورها پول بیشتری برای آموزش هزینه می کند. در مجموع دولت کانادا اهمیت زیادی به یادگیری می دهد و به همین علت سیستم آموزش و پرورش همچنین آموزش عالی این کشور از استاندارد بالایی برخوردار است.

دلایل بسیاری وجود دارد که بسیاری از دانشجویان کشور کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. برخی از این دلایل عبارتند از:

1-کیفیت  سیستم آموزشی کانادا

دانشگاه های کانادا در سطح جهانی به علت کیفیت بالای سیستم آموزشی وتکنولوژی پیشرفته ایی که دارند مورد علاقه بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشند. چهار دانشگاه این کشور در رتبه صد دانشگاه های دنیا قرار دارند: دانشگاه مک گیل، دانشگاه تورنتو، دانشگاه برتیش کلمبیا و دانشگاه آلبرتا
افراد برجسته بسیاری در دانشگاه های این کشوربه فعالیت های آموزشی وپژوهشی مشغول هستند.  دانشگاه های کانادا بالغ بر 25 نفر از برندگان جایزه نوبل را معرفی کرده اند وصدها برنده جایزه علمی وهنری دیگر را نیز به دنیا ارائه داده اند.

2-شرایط تحصیلی کانادا

استانداردهای بالای دانشگاه ها و مراکز آموزشی این کشور باعث می شوند مدارک اخذ شده ازآنها در همه کشورها معتبر باشند و فرصت های شغلی زیادی را در پیش روی فارغ التحصیلان قرار دهند.

مدارکی که از دانشگاه ها و مراکزآموزشی کانادا گرفته می شوند به راحتی در ایالات متحده آمریکا و سایر کشورهای مشترک المنافع معادل سازی می شوند و دارای اعتبار هستند.

تحصیل در کانادا

3-تحصیل مقرون به صرفه

هزینه زندگی و شهریه دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا در مقایسه با کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس به مراتب پایین تر است و به همین دلیل برخی از دانشجویان تحصیل در کانادا را ترجیح می دهند.

4-جامعه ای با تنوع فرهنگی گوناگون

جامعه چند فرهنگی به دلیل مهاجرت از کشورهای مختلف یکی از ویژگی های بارز کشور کاناداست و تقریبا مردمانی از تمامی نژادها وفرهنگ ها در این کشور زندگی می کنند. دانشجویانی که کانادا را انتخاب می کنند می توانند در طول تحصیل خود با فرهنگهای متعددی آشنا شوند.

5- جامعه ای امن وسالم

کانادا پایین ترین درصد جرم و جنایت در منطقه را دارد و با اینکه در شمال کشور آمریکا واقع شده است قوانین سختی در مورد حمل سلاح های گرم وجود دارد. امنیت اجتماعی بالا و محیط آرام کشور کانادا یکی از دلایلی است که سبب جذب دانشجویان و بالا رفتن انتخاب تحصیل در کانادا شده است . یک دانشجوی بین المللی در این کشور از همان آزادی که سایر شهروندان کانادایی برخوردار هستند، برخوردار خواهند بود و از زندگی در کشوری که در آن احترام به حقوق انسانی، فرهنگ و مذهب های متفاوت وجود دارد لذت خواهد برد.

6- زندگی در محیط های جذاب دانشجویی

محیط های دانشگاهی در کانادا علاوه بر امکانات و تجهیزات پیشرفته آموزشی دارای امکانات ورزشی، تفریحی و هنری نیز هستند. دانشجویان فرصت های بیشماری برای پر کردن اوقات فراغت خود دارند، استفاده از امکانات ورزشی تا کنسرت های متعدد و مسافرت های جمعی با سایر دانشجویان از جمله این فرصتهاست.

تحصیل در دانشگاه کنکوردیا

7- اجازه کار در حین تحصیل در کانادا

اجازه کار به دانشجویان امتیازی است که هم از نظر مالی و هم از نظر کسب تجربه کاری تحصیل در کانادا را متمایزمی کند. البته امکان پیدا کردن کار در کانادا به عوامل زیادی بستگی دارد که مهمترین آن تسلط شما بر زبان انگلیسی است. احتمال یافتن کار در کانادا نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر بیشتر است و اکثر دانشجویانی که به طور جدی در جستجوی کار هستند موفق می شوند. دانشجویان مقطع ارشد تحقیقاتی و دکترا نیزامکان گرفتن کار در پروژه های تحقیقاتی را دارند.

8- امکان اقامت بعد از تحصیل 

امکان اقامت برای کسب تجربه کاری و حتی به دست آوردن اقامت دائم یکی از فرصت های بی نظیر برای دانشجویان علاقه مند است. سالهاست که کانادا برای جذب نیروهای متخصص انواع ویزاهای اقامتی را ارائه می دهد و مسلما فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا می توانند بدون اینکه خاک کانادا را ترک کنند برا دریافت این نوع ویزاها اقدام کنند.

9-یکی از بهترین نقاط دنیا برای زندگی

براساس سازمان ملل متحد، کانادا از سال 1994 در لیست 10 کشور برتر جهان برای زندگی قراردارد. در واقع سه شهر ونکور، تورنتو و کلگری جزو ده شهر برتر دنیا هستند. استاندارد بالای زندگی، امید به زندگی بالا، درصد پایین جرم و جنایت همچنین ثبات اقتصادی از عواملی هستند که این کشور در لیست برترین کشورها قرار می دهد.

10-کشوری پیشرفته با تکنولوژی بالا

وجود دانشمندان با استعداد و محققان پرتلاش در کشور محیطی بی همتا برای کار و تحصیل ایجاد کرده است. کانادا در امور کامپیوتری و فناوری اطلاعات، ارتباطات از راه دور، حمل ونقل شهری، هوافضا، میکروالکترونیک، دستگاه های پزشکی، نرم افزارهای پیشرفته، انرژی های برق آبی وهسته ایی، لیزر، بیوتکنولوژی، صنایع غذایی، دارای فرصتی بی نظیر است و بدست آوردن آن در گرو اخذ پذیرش از دانشگاه در رشته مورد علاقه و دریافت ویزا دانشجویی است.

اگر تمایل به تحصیل در خارج از کشور به خصوص در کانادا را دارید برای اطلاعات بیشتراز شرایط تحصیلی، اعتبار دانشگاه ها، مدارک مورد نیاز ویزا و… فرم ارزیابی را پر و ارسال نمایید تا از مشاوره رایگان مشاورین ما بهره مند شوید.

تیر ۱۳۹۸

شهریور ۱۳۹۸

تیر ۱۳۹۸

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »