Brock University۱۳۹۸-۸-۱۳ ۱۳:۳۴:۱۴ +۰۰:۰۰

دانشگاه براک

 

دانشگاه براک یک دانشگاه دولتی که در سال 1964 در شهرسنت کاترین ایالت آنتاریوتاسیس شد. از نظر جغرافیایی دانشگاه براک در شمال آبشار نیاگارا قراردارد و دارای طبیعت بسیا زیبایی است.

نام دانشگاه براک برگرفته از نام ژنرال Isaac Brock می باشد که درجنگ کانادا با آمریکا در سال 1812 ازقسمتهای شمالی کانادا دفاع کرد.

دانشگاه براک حدود 120 رشته در مقطع کارشناسی وکارشناسی ارشد برای تحصیل در کانادا ارائه می دهد و در سطح ملی ازنظر فعالیتهای تحقیقاتی درجایگاه پانزدهم قراردارد البته در سطح کارشناسی رتبه سوم را ازآن خود ساخته است. این دانشگاه تنها دانشگاه کانادایی است که دوره MICAیعنی ریاضیات مجتمع شده با کامپیوتر و برنامه های کاربردی را ارائه می دهد.

دانشگاه براک دومین دانشگاه ایالت اونتاریو است که دوره های حسابداری آن توسط موسسه انجمن حسابداران خبره کانادا به رسمیت شناخته شده است و یکی از اعضای رسمی بنیاد اروپا برای توسعه مدیریت می باشد. این دانشگاه همچنین یکی از پنج دانشکده های بازرگانی مورد تائید AACSB است.

فارغ التحصیلان این دانشگاه با نرخ اشتغال 97.2 درصدی بیشترین نرخ اشتغال در میان دانشگاههای اونتاریو را دارندو به همین دلیل تحصیل در این دانشگاه فرصت مناسبی برای جذب در بازار کار می باشد.

دانشگاه براک دارای 7 دانشکده به شرح زیر است:

  • دانشکده علوم بهداشتی و سلامتی کاربردی
  • دانشکده بازرگانی
  • دانشکده آموزش
  • دانشکده علوم انسانی
  • دانشکده علوم و ریاضیات
  • دانشکده علوم اجتماعی
  • دانشکده آموزش عالی

دلایلی که باعث می شود دانشجویان این دانشگاه را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنندعبارتند از:

دانشگاه براک در منطقه زیبای نیاگارا نزدیک مرز ایالات متحده آمریکا در فاصله یک ساعتی از شهر بزرگ نورنتوقرار دارد. طبق آمارهای بدست آمده این منطقه با داشتن جمعیتی حدود صد هزار نفر از امن ترین مناطق کشور کانادا می باشد.

هزینه مسکن در این منطقه نسبت به شهری مانند تورنتو بسیار پایین تر است به طوری که دو یا سه دانشجو می توانندبا همدیگر محل سکونتی را اجاره کنند واجاره ماهانه حدود 400 دلار را داشته باشند.

بیش از 40 رشته پیشنهادی در دانشگاه براک دارای دوره های عملی co-op به مدت 12 تا 20 ماه است. این دوره ها نه تنها تجربه کاری لازم را به دانشجویان می دهد بلکه دریافت حق الزحمه نیز از نظر مالی برای دانشجوکمک کننده است. از طرفی نود درصد فارغ التحصیلان دانشگاه براک در شش ماه اول بعد ازفراغت تحصیل جذب بازار کار می شوند.

وجود دانشجویان متفاوت از کشورهای مختلف فضای چند فرهنگی بسیار دلنشینی را ایجاد کرده است. خدمات دانشجویی نیز با استاندارد بسیار بالایی به دانشجویان ارائه می شود به طوری که دانشگاه براک سومین دانشگاه در کانادا از نظر رضایت مندی دانشجویان می باشد.

دانشگاههای کانادا 

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »