Carleton University۱۳۹۸-۶-۲۶ ۱۳:۴۷:۲۴ +۰۰:۰۰

 دانشگاه کارلتون

 

دانشگاه کارلتون دانشگاه دولتی واقع در شهر اتاوا ایالت انتاریو کشور کانادا است.

دانشگاه کارلتون در سال 1942 به صورت کالج کارلتون شروع به کار کرد سپس به علت فعالیتهای علمی-آموزشی وگسترش چشمگیرآن در سال 1957 به طور رسمی به عنوان دانشگاه کارلتون تغییر نام داد.

پردیس دانشگاه کارلتون

پردیس بسیار زیبا دانشگاه کارلتون هم مرز با رودخانه Rideau River و Canal و تنها چند دقیقه با قلب پایتخت فاصله دارد.

دانشجویان به راحتی می توانند ازتسهیلات رفاهی-تفریحی متنوع موجود درپردیس دانشگاهی و تحصیل در کانادا استفاده کنند و از فعالیت های فرهنگی و اجتماعی مختلف بهره مند شوند. همچنین نزدیکی به مرکز شهر دسترسی دانشجویان به مراکز خرید وسایرتسهیلات را راحت تر کرده است.

پردیس دانشگاهی کارلتون طراحی منحصر به فرد و زیبایی داردوتمامی ساختمانها توسط یک سیستم گسترده زیرزمینی به هم متصل هستند به طوری که کارکنان ودانشجویان می توانند بدون قدم زدن در محیط بیرون ساختمان ها به همه قسمتهای دانشگاه بروند.

رتبه دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون دارای رتبه جهانی 600 551-دنیا می باشد.

دانشگاه کارلتون در حدود 65 برنامه درسی را ارائه میدهد که شامل : روزنامه نگاری ،مطالعات فیلم،مهندسی وامور بین المللی است. این دانشگاه به داشتن رشته های منحصر به فرد مانند مهندسی هوا فضا شهرت بسیاری دارد.

دانشکده های دانشگاه های کارلتون

دانشگاه کارلتون دارای دانشکده های زیر است:

  • دانشکده هنر و علوم اجتماعی
  • دانشکده تجارت
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده علوم
  • دانشکده امور بین الملل

بورسیه های دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون با هدف جذب و ایجاد انگیزه در دانشجویان ممتاز بورسیه های مختلفی برای مقطع کارشناسی، ارشد ودکترا در نظر گرفته است. برخی از این بورسیه ها عبارتند از:

Entrance Scholarships

بورسیه برای دانشجویان ورودی به مقطع کارشناسی می باشد. اگر میانگین نمرات دانش آموزان 80 درصد یا بیشتر باشد، در زمان درخواست پذیرش از دانشگاه کارلتون به طور خودکار پرونده آنها برای دریافت این بورس بررسی خواهد شد.

Scholarships for Current Students

این بورسیه برای دانشجویانی است که حداقل یک ترم در دانشگاه کارلتون گذرانده ونمرات بالایی کسب کرده باشند. شرایط و مبلغ بورس بسته به دانشکده و نمره کسب شده متفاوت است.

بورسهای مقطع ارشد تحقیقاتی ودکترا نیز بسته به دانشکده ها متفاوت است. البته بورس دولت کانادا (Vanier)نیز مانند سایر دانشگاه کانادا وجود دارد.

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »