University of British Colombia -UBC

University of British Colombia -UBC۱۳۹۸-۶-۲۴ ۱۳:۲۸:۱۷ +۰۰:۰۰

تحصیل در کانادا در دانشگاه بریتیش کلمبیا

University of British Colombia -UBC

دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشگاهی دولتی در شهرونکورایالت بریتیش کلمبیااست که در سال 1908 تاسیس شده و دارای شهرتی جهانی در زمینه آموزش و پژوهش می باشد. دانشگاه بریتیش کلمبیا به طور مداوم بین 40 دانشگاه برتر جهان قراردارد. برنامه های آکادمیک دانشگاه بریتیش کلمبیا، کیفیت بالای آموزش و جوایز و افتخاراتی که اساتید و دانشجویان این دانشگاه کسب کرده اند، دانشجویان برجسته را از سراسر جهان جذب میکند.

پردیس های دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای 2 پردیس دانشگاهی عمده می باشد:

  • پردیس Vancouver که در شهر ونکوردر فاصله 12 کیلومتری از مرکز شهروتوسط جنگل، کوه و اقیانوس احاطه شده است.
  • پردیس Okanagan که درشهر کلوانا ایالت بریتیش کلمبیا واقع شده است.

دانشجویان در هر دو پردیس میتوانند در طول سال از فعالیت های در هوای باز، کنار ساحل، پارک هاوپیست های اسکی با استانداردجهانی لذت ببرند به طور مختصر دانشگاه بریتیش کلمبیاآموزش در سطح بالارا در مکانی بسیار زیبا و و طبیعی ارائه می دهد.

وجهه بین المللی دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشگاهی جامع و گسترده است که طیف وسیعی از برنامه های تخصصی را از طریق 18 گروه هیـأت علمی در دو پردیس اصلی ارائه میدهد.

اعضای هیئت علمی دانشگاه به طور مکرر جوایز ملی و بین المللی و همچنین تقدیرنامه هایی در زمینه آموزش، تحقیق و خدمات اجتماعی دریافت می کنند. به عنوان نمونه دکتر Brett Findlay از آزمایشگاه بیوتکنولوژی دانشگاه بریتیش کلمبیا (یک واحد تحقیقاتی برجسته که در سال 1987 توسط Michael Smithاستاد دانشگاه بریتیش کلمبیا و برنده جایزه نوبل در سال 1993 پایه گذاری شد)9 میلیون دلار آمریکا به عنوان عضوی پیشقدم درزمینه چالش های بزرگ در حیطه سلامت جهانی جایزه دریافت کرده است.

اعضای هیئت علمی همچنین موفق به دریافت جوایز تحقیقاتی Killam دانشگاه بریتیش کلمبیا، جوایزتحقیقاتی از شورای تحقیقات پزشکی کانادا و نیز مدال های طلا از طرف شورای علمی استان بریتیش کلمبیا شده اند. هیئت علمی دانشگاه بریتیش کلمبیا درشبکه های مراکز برتر علمی دولت کاناداشرکت داشته وسالانه بیش از 485 میلیون دلار بودجه به صورت فاند تحقیقاتی و قرارداد دریافت میکند.

در سال 2006 برنده برجسته نوبل دکتر Carl Wieman به دانشکده علوم دانشگاه برینیش کلمبیا پیوست و از آن روز آموزش مبتکرانه در رشته علوم را عهده داراست.

کتابخانه دانشگاه بریتیش کلمبیا به سیستم خدمات آنلاین متصل است وکتابخانه شامل 22 واحد و بخش های خدماتی متعدد است که 3 واحد خدماتی آن به 5 بیمارستان آموزشی و تحقیقاتی خدمت رسانی می کند.

تعدادی مراکز تحقیقاتی در ارتباط با صنعت نیز در دانشگاه قرار دارند. TRIUM یکی از بزرگترین تجهیزات شتاب دهنده در کانادا برای پژوهش درزمینه فیزیک اتمی دردانشگاه بریتیش کلمبیا قراردارد.

موزه انسان شناسی دانشگاه بریتیش کلمبیابزرگترین موزه آموزشی کاناداست.

رتبه دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا سومین دانشگاه کانادا ودارای رتبه 45 در رتبه بندی کیواس است. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های دنیاست که علاقه مندان تحصیل در کانادا را به خود جذب می کند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا رتبه جهانی 5 در جغرافیا، 9 در آموزش، 15 در کشاورزی وجنگلداری، 17 در روانشناسی، 20 در پرستاری، 28 در پزشکی و39 در حسابداری را دارا می باشد.

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه بریتیش کلمبیا

امکان اقامت در خوابگاه دانشگاه برای 6000 دانشجوبه صورت تک نفره و گروهی وجود دارد . دانشگاه بریتیش کلمبیا اولویت اعطای مسکن را به دانشجویان سال اول میدهد بخصوص دانشجویانی که مستقیما از دبیرستان واد دانشگاه می شوند، دانشجویان با کمک هزینه های تحصیلی یا ورزشی ودانشجویانی که خارج از ونکوور زندگی می کنند.

دانشکده های دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای 12 دانشکده در پردیس ونکور و7 دانشکده در پردیس اوکاناگان می باشد.

دانشکده هنر با 12 دپارتمان وبعد از آن دانشکده علوم با 9 دپارتمان وسیع ترین دانشکده های پردیس ونکور می باشند.

برخی از دانشکده های آن عبارتند از:

Faculty of Arts

Faculty of Science

Faculty of Education

Faculty of Medicine

Faculty of Dentistry

Faculty of Pharmaceutical Sciences

Faculty of Forestry

Faculty of Engineering

School of Music

School f Nursing

School of Business

بورسیه های دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا مانند همه دانشگاه های برتر دنیا جهت جذب دانشجویان ممتاز بورسیه های متفاوتی ارائه می کند که به چند بورسیه آن در اینجا اشاره می شود:

بورسیه International Major Entrance Scholarship (IMES)

این بورسیه هرساله به دانشجویان ممتازورودی دوره کارشناسی اهدا می شود .

دانشجویان می توانند زمانی که دانشجوی سال اول دانشگاه بریتیش کلمبیا می شوند برای دریافت این بورسیه اقدام نمایند. این بورسیه برای 3 سال مابقی تحصیل هم قابل تمدیداست به شرطی که دانشجو شرایط اخذ آن را داشته باشد.

بورسیه نامبرده به دانشجو ورودی جدید دانشگاه حتی اگردانشجوی بین اللملی باشد تعلق می گیرد منتهی مانند تمام بورسیه ها رقابتی بوده و موفقیت ها، دست آورد های استثنایی وصلاحیت علمی دانشجواساس موفقیت در اخذ این بورس است.

بورسیه Outstanding International Student Award (OIS)

بورسیه OIS بورسیه ای است که مبتنی بر شایستگی دانشجویان وقدرت آکادمیکی بالای آنها خارج از برنامه درسی می باشد.

دانشجو می بایست دانشجوی ورودی جدید دانشگاه باشدویادانشجوی بین اللملی که با ویزای دانشجویی وارد کشور کانادا شده ودارنده نشان پیشرفت علمی و دست آورد های مازاد بر برنامه های درسی است.

بورسیه های دولت ومراکز مختلف برای دوره دکترا:

Vanier Canada Graduate Scholarship

Canadian Institutes of Health Research (CIHR)

Natural Science and Engineering Research Council of Canada (NSERC)

Social Sciences and Humanities Research Council (SSHRC)

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »