University of Calgary۱۳۹۸-۶-۱۲ ۱۳:۴۶:۴۱ +۰۰:۰۰

تحصیل در کانادا در دانشگاه کلگری

 

این دانشگاه در شهرکلگری Calgary و در ایالت آلبرتا Alberta قرار دارد. تاسیس اولین موسسه تحقیقاتی و آموزشی در شهرکلگری Calgary به سال 1905 بر می گردد یعنی وقتی که هنوزآلبرتا Alberta به عنوان یک استان مستقل در کانادا ثبت نشده بود.

بعد ها در سال 1966 دانشگاه کلگری University of Calgary رسما کار خود را به عنوان یکی از قطب های علمی در کشور کانادا آغاز کرد و امروز در بین 200 دانشگاه برتر جهان خودنمایی می کند.

آموزش دردانشگاه کلگری مجموعه ای از کارودانش با نگاه به فرهنگ و جامعه ی کاناداست. جایی که به خلاقیت اهمیت می دهد و میان دانشجویان، دانشگاه و جامعه ای که در آینده ضمانت شغلی آنها را فراهم می کند ارتباط عمیقی ایجاد می کند.

دانشگاه کلگری بهترین دانشجویان را با بهترین سطوح علمی برای فضای کار و فعالیت شغلی-تحقیقاتی آماده می سازد . فعالیت بین المللی دانشگاه تنها مربوط به حضور دانشجویان خارجی نیست و ارتباط کاری و علمی با دیگر دانشگاه های جهان و بازار های معتبر دنیانیزیکی از ویژگی های دیگردانشگاه کلگری محسوب می شود.

تلاش همه ی دانشکده ها افزایش رتبه علمی دانشگاه کلگری به منظور تحقق اهداف عالی آن به سمت جامعه ای امن و پیشرفته می باشد.

بودجه ی دانشگاه کلگری علاوه بر پرداخت بورسیه های تحصیلی ارائه شده، در زمینه ی ارتباطات اجتماعی مفید علمی و گسترش سلامت در سراسر جهان هزینه می گردد.

تاثیر بر اقتصاد و بازار های مالی منطقه از موضوعاتی ست که دانشگاه کلگری از وظایف علمی خود می داند. این موضوع به واسطه ی ارتباطات اجتماعی دانشگاه به طور حرفه ای شکل می گیرد.

برنامه ی آموزشی دانشگاه بهار هر سال تدوین می شود و طبق آن زمان بندی، میزان و تاریخ اعطای بورسیه های تحصیلی و دوره های تحقیقاتی و حرفه ای دانشگاه مشخص می گردد . پاییزهرسال نیزدانشگاه شرایط مالی خود را به دولت کانادا اعلام می کند تا در صورت امکان ازافزایش بورسیه های دولتی برای سال تحصیلی آینده برخوردارگردد.

رتبه دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری رتبه پنجم در میان دانشگاه های کاناداراداردوطبق رتبه بندی کیو اس جزو دویست دانشگاه برتر دنیاست. رتبه دانشگاه کلگری در میان 842 دانشگاه جهان که دوره های تحقیقاتی ارائه می دهند 116می باشد.

پردیس های دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری شامل 5 پردیس مختلف است که یکی از آنها در شهر دوحه (قطر) و بقیه درشهر کلگری کاناداقرار دارند. سالانه حدود24هزار دانشجو در دوره های کارشناسی و بیش از 6 هزار دانشجو در دوره های کارشناسی ارشد تحصیل می کنند.

ازبین دانشجویان فارغ التحصیل شده دانشگاه کلگری تقریبا 2 نفر از هر 3 نفر در چرخه ی اقتصادی شهر Calgary مشغول فعالیت هستند. به همین دلیل با بودجه ای بالغ بر 1.2 میلیون دلار در سال، نزدیک به 8 میلیون دلار بازده ی مالی به اقتصاد ایالت آلبرتاAlberta دارد.

پردیس اصلی

این پردیس در دهه ی 1960 ساخته شد. مکانی زیبا در نزدیکی رشته کوههای راکی با مساحت 200 هکتارکه تقریبا بیشتر منطقه جنوبی شهررا شامل می شود.

یازده دانشکده از مجموع چهارده دانشکده ی دانشگاه کلگری در این پردیس قرار دارند. امکانات ورزشی و بعد تحقیقاتی این پردیس با کیفیت بسیاربالادر بهترین سطح جهانی قراردارد.

در بخش شمالی پردیس ساختمان های مهندسی، بیولوژی، علوم پایه، علوم اجتماعی و علوم ورزشی و حرکت شناسی قرار دارند.

بخش جنوبی پردیس را دانشکده های تخصصی زیر در بر گرفته اند:

Education

Environmental Design

Nursing

Social Work

Business

Law 

در بخش دیگری از همین پردیس؛ هتل ” آلما” قرار دارد که در حقیقت بهشتی برای دانشجویان و مهمانان آنها محسوب می شود. تالار های هنری و سالن های تئاتردرمرکزوبخش ورودی پردیس قراردارند. کتابخانه ی دیجیتال و مرکز آموزش تیلور Taylor همین طور مرکز تفریح و سرگرمی MacEwan از دیگر امکانات پردیس برای دانشجویان دانشگاه کلگری می باشد .

پردیس Foothills

دانشکده های پزشکی و دامپزشکی در این پردیس قرار دارند که در فاصله ی یک کیلومتری ضلع جنوبی پردیس اصلی دانشگاه و در نزدیکی مرکز درمانی Foothills واقع شده است.

مرکز علوم درمان، مرکز تحقیقات خلاقه ی پزشکی و ساختمان تحقیق و سلامت، همه دراین پردیس جا گرفته اند .

پردیس های Spy Hill Campus و Downtown Campus دو پردیس دیگر دانشگاه هستند که در مرکز شهر قرار دارند.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه کلگری

Schulich Leader Scholarships

بورس به دانشجویان بین المللی که کمک هزینه ی دولت کاناداست و دانشگاه کلگری آن را اعطا می کند. برای دانشجویان رشته های مهندسی به مدت 4 سال ، هر سال 25 هزار دلار پرداخت می شود. این مبلغ برای دانشجویان رشته های علوم پایه، تکنولوژی و ریاضیات ( غیر مهندسی ) سالیانه 20 هزار دلار خواهد بود. دانشجویانی می توانند از این بورس تحصیلی استفاده کنند که از نظر تحصیلی در جایگاه قابل قبولی قرار داشته باشند.

President’s Admission Scholarships

این بورس به دانشجویان دوره ی کارشناسی و به مبلغ 5 هزار دلار اعطا می گردد. دانشجویانی که آغاز تحصیل خود را در دانشگاه با دوره ی پیش دانشگاهی شروع می کنند امکان استفاده از این بورس را نخواهند داشت.

Vanier Canada Graduate Scholarship

بورس دولت کانادا که هردانشگاهی ظرفیت مشخصی دارد. بورس مذکور بسیار رقابتی وبراساس صلاحیت علمی وتحقیقاتی به دانشجویان ممتازمقطع دکترا اعطا می شود.

ارزش بورسیه 50,000 دلار کانادا وبرای سه سال می باشد.

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »