University of Toronto۱۳۹۸-۶-۱۰ ۱۳:۵۲:۳۶ +۰۰:۰۰

تحصیل در کانادا در دانشگاه تورنتو

University of Toronto

دانشگاه تورنتو در سال 1827 به عنوان یک موسسه علمی برای علم آموزی، اکتشاف و گسترش دانش تاسیس گردید. سایت های تحقیقاتی دانشگاه و مراکز پژوهشی آن که مولد خلاقیت و تولید علوم کاربردی محسوب می شوند، دانشگاه تورنتو را به یکی از بهترین دانشگاه های جهان تبدیل کرده است.

دانشجویان دانشگاه تورنتو ، شانس کار با دسته ای از بهترین محققین آمریکای شمالی را خواهند داشت. آنها می توانند در طول تحصیل خود از این امتیاز ویژه برای آمادگی بیشتر در آینده شغلی خود بهره ببرند . این راه را بیشتر از 500 هزار فارغ التحصیل دانشگاه درمقطع کارشناسی ارشد پیموده اندوبا کسب بهترین کرسی های شغلی در سراسر جهان، دانشگاه تورنتو را مورد توجه بسیاری از دانشجویان جهان قرار داده اند.

عدالت در ارائه ی خدمات به دانشجویان مهمترین موضوع برای دانشگاه به حساب می آید. استفاده از تمامی امکانات آموزشی و بهره بری از بورسیه های تحصیلی که بخش اعظم هزینه های هر دانشجو را در بر می گیردیکی ازاولویتهایی است که مسئولان دانشگاه تورنتو آن را از حقوق حتمی محصلین خود وازقوانین حقوق بشری می دانند.

رشته های علوم اجتماعی و شاخه های حقوق از جمله “حقوق بشر ” همراه با کمک هزینه های دانشگاهی، یکی از مواردی است که دانشگاه تورنتو رابه عنوان یک مرکز آموزشی بزرگ در دنیا معرفی کرده است.

کتابخانه هایی با بالاترین درجه ی علمی روز دنیا، ارتباط با سایر دانشگاه ها و مراکز علمی-تحقیقاتی و ساخت محیط مناسب تحقیق در دوره های تحقیقاتی دانشگاه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بخش مهمی از فعالیت های دانشگاه تورنتواست.

برنامه های تحقیقاتی دانشگاه تورنتوتوسط اساتید و یا دانشجویان ممتاز برنامه ریزی می شوند و یا به سفارش شرکت ها و موسسات دیگرآغازمی گردند. ازآنجایی که دانشگاه تورنتوبه بخش پژوهشی اهمیت خاصی می دهدهمواره پذیرای دانشجویان علاقه مند به تحصل در کاناداباطرح های تحقیقاتی و ایده پردازی خلاقانه است.

برخی از رشته های کارشناسی ارشد :

Architecture, Landscape, and Design

Biomedical Communications

Dentistry

Education

Forestry

Law

Management

Medical Radiation Sciences

Medicine

Nursing

Occupational Science & Occupational Therapy

Pharmacy

Physical Therapy

Speech-Language Pathology

Theology

پردیس دانشگاه های تورنتو

فضای بی نظیر علمی و موقعیت زیبای طبیعی در پردیس های دانشگاه تورنتوهمراه با فستیوال های فرهنگی و کارناوال های تفریحی شهر تورنتو از امتیازات خاص این دانشگاه می باشند.

دانشگاه تورنتودارای سه کمپس است:

پردیس Downtown Toronto

زیباترین پردیس دانشگاه که با معماری تاریخی و جذابش، فضای محسور کننده ای از دانشگاه تورنتو را نشان می دهد. برگزاری مراسم فرهنگی، مسابقات ورزشی و جشن های تفریحی در این پردیس “مفهوم بودن” در تورنتو و تحصیل در دانشگاه برتر این شهررادرشما ایجادخواهدکرد.

کتابخانه دانشگاه تورنتو که سومین کتابخانه در منطقه امریکای شمالی بعد از کتابخانه دانشگاه هاروارد ودانشگاه یل می باشد در این پردیس واقع شده است.

کالج های موجود در این کمپس عبارتند از:

  • Innis College
  • New College
  • St. Michael’s College
  • Trinity College
  • University College
  • Victoria College
  • Woodsworth College

پردیس Mississauga

این پردیس دانشگاه تورنتو با 33 کیلومتر کمربند سبزآن را به یکی از زیباترین دانشگاه های جهان تبدیل کرده است. بیش از 14 هزار دانشجو در 15 دپارتمان علمی در148 رشته ی تحصیلی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می کنند. دومین پردیس دانشگاه که زیبایی خارق العاده ای زندگی هیجان انگیز در تورنتو را نشان می دهد.

همانطو که گفته شدبخش اعظم کمربند سبزدانشگاه در محدوده ی جغرافیایی این پردیس قرار دارد و حیوانات اهلی چون آهو بخش دوست داشتنی آن را تشکیل می دهند. گالری هنر معاصر Blackwood دراین پردیس درطول سال بیش از 5 نمایشگاه از هنر های تجسمی را به نمایش می گذرد. عمده ی این آثار هنری از فعالیت های دانشجویانی است که در همین پردیس تحصیل کرده ویا فارغ التحصیل شده اند.

رشته ی علوم آزمایشگاهی با رویکرد تحقیقات آزمایشگاهی در پیشرفته ترین آزمایشگاه ها فرصتی بی نظیری ست که در این پردیس برای دانشجویان علاقه مند و خلاق فراهم شده است.

پردیس Scarborough

دراین پردیس شما تحصیل در دانشگاهی با بهترین امکانات تحقیقاتی، لذت زندگی متنوع و دلپذیر دریک جامعه ی پیشرفته را تجربه خواهیدکرد.

این پردیس در سبزترین بخش تورنتو قرار دارد و بخش زیادی از جمعیت شهر را در بر می گیرد.

دپارتمان های علوم محیط زیست و شیمی از مهمترین ساختمان های پردیس به حساب می آیند.

فستیوال سالانه ی ARTSIDEOUT که جشنی ست برای فرهنگ و هنر شهر تورنتو ، هر سال در این پردیس برگزار می شود.

جشن “شکوفایی بهار” نیزهمزمان با شکوفایی درختان گل در تورنتو از اتفاقات هیجان انگیز این پردیس در فصل بهار لست.

بورسیه های دانشگاه های تورنتو

دانشگاه تورنتوبورسهای متفاوتی در مقطع ارشد ودکترا برای دانشجویان ممتاز ارائه می دهد که برخی از آنها عبارتند از:

Ontario Graduate Scholarship (OGS)

این بورس سالانه به بیست دانشجوممتاز بین المللی مقطع ارشد ودکترا با ارزش ترمی 5000 دلار کانادا ارائه می شود.

Ontario Trillium Scholarship (OTS)

این بورسیه خاص دانشجویان مقطع دکتراست. دانشگاه سالانه به 15 نفرازدانشجویان ممتاز دکترا به مدت چهارسال مشروط بربالا بودن نمرات ، پیشرفت تحصیلی و تحقیقاتی این بورس را اعطا می کند.

Vanier Canada Graduate Scholarship

دولت کانادا برای حمایت از بخش تحقیقاتی دانشگاه ها این بورس را به دانشجویان ممتازمقطع دکترا اعطا می کند.

ارزش بورسیه سالی 50,000 دلار کانادا وبرای سه سال می باشد.

البته مراکز تحقیقاتی بسیاری نیز با حمایت از دولت وسایر بخشها به دانشجویان ممتازمقطع دکترا بورسیه های تحصیلی باارزشی ارائه می دهندبرخی ازانهاعبارتنداز:

Canadian Institutes of Health Research (CIHR)

Natural Science and Engineering Research Council of Canada (NSERC)

Social Sciences and Humanities Research Council (SSHRC)

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »