University of Windsor۱۳۹۸-۶-۲۷ ۱۵:۱۴:۲۴ +۰۰:۰۰

تحصیل در کانادا در دانشگاه ویندسور

University of Windsor

دانشگاه ویند سور واقع در شهر ویندسورایالت آنتاریواست. رودخانه وآبشار زیبای Detroit همچنین فاصله کوتاه با مرز ایالت میشیگان آمریکا از جاذبه های جغرافیایی این شهر به حساب می آیند.

تاریخچه دانشگاه ویندسور: در ابتدا به شکل یک موسسه تکنولوژی به نام Assumption College در سال 1857 تاسیس وشروع به فعالیت کرد. پس از مدتی در سال 1919 به دانشگاه آنتاریو غربی پیوست و تا سال 1956 یکی ازبزرگ ترین کالج های وابسته به دانشگاه آنتاریو غربی بود اما بالاخره در سال 1956 به دانشگاه ویندسورتغییر نام داده واز دانشگاه آنتاریو غربی جدا شد.

دانشگاه ویندسوریک یکی از دانشگاههای کانادا در بخش دولتی، جامع و دانشجومحوری است که بیش از 15000 دانشجو در طیف وسیعی از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در خودجای داده است که از این تعداد 10 درصد دانشجویان بین المللی هستند.

تمرکز محققین دانشگاه ویندسوربیشتر بر روی خودرو، محیط زیست وعدالت اجتماعی می باشد اما اخیرا موضوعات بهداشتی وعلوم طبیعی نیز مد نظر قرار گرفته شده است.

یکی از روش های برجسته این دانشگاه اهمیت دادن به رشته های ترکیبی است لذا دانشجویان مجبور به ادامه در یک رشته تحصیلی نیستند و می توانند رشته های ترکیبی مانند : لیسانس هنر و علوم، خبرنگاری و غیره را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

پردیس دانشگاه ویندسور

کمپس دانشگاه ویندسور به مساحت 51 هکتار در کنار رودخانه دترویت به فاصله ده دقیقه رانندگی با مرکز شهر ویندسور می باشد.

البته در چند سال اخیر یک پردیس در مرکز شهر ویندسورنیزراه اتدازی شده که رشته های آموزش، مددکاری اجتماعی، موزیک وهنرهای زیبا را ارائه می دهد.

رتبه دانشگاه ویندسور

دانشگاه ویندسور در رتبه بندی جهانی کیو اس رتبه 651-700 را به خود اختصاص داده است.

دانشکده حقوق این دانشگاه یکی از دانشکده های به نام کاناداست که تمرکزآموزش وتحقیقاتش را بر موضوع عدالت اجتماعی گذاشته است.

دانشکده ها ی دانشگاه ویندسور

دانشگاه ویندسوربالغ بر 120 رشته کارشناسی و55 رشته ارشد ودکترا در 9 دانشکده خود ارائه می دهد. دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

Art

Humanities and Social Sciences

Education

Engineering

Business

Graduate Studies

Law

Nursing

Science

بورسیه های دانشگاه ویندسور

دانشگاه ویندسورمانند سایر دانشگاه های کانادا بورسیه های متفاورتی در مقاطع کارشناسی، ارشد ودکترای رشته های مختلف ارائه می دهد. تمامی بورسها رقابتی است وجهت جذب دانشجویان ممتاز وفعال می باشد. برخی از این بورسیه ها عبارتند از:

Entrance Scholarships

این بورس به تمام دانشجویان مقطع کارشناسی و ارشد که معدل بالا و شرایط لازم را داشته باشند تعلق می گیرد. مبلغ بورس متفاوت است مثلادر مورد دانشجویان مقطع ارشد تحقیقاتی بسته به نوع کار پژوهشی تا 7000$ برای 1 سال خواهد بود.

Graduate Teaching Assistant Ships

این بورس به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ی که به عنوان کمک استاد کار می کنند به مبلغ 5274 $ هر ترم و برای دانشجویان دکترا به مبلغ 6000$ می باشد.

Graduate Research Assistant Ships

این بورس نیز به دانشجوی ارشد ودکترای که به عنوان دستیار تحقیقاتی کار کند تعلق می گیرد ومبلغ آن بسته به دانشکده، رشته و موضوع تحقیقاتی مورد نظر دارد.

بورسهای دولت مانند Vanier وسایر بورسهای موسسات تحقیقاتی خارج از دانشگاه نیز وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند.

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »