Vancouver Island University

Vancouver Island University۱۳۹۸-۶-۱۰ ۱۳:۵۳:۱۲ +۰۰:۰۰

تحصیل در کانادا در دانشگاه ونکوورآیلند

Vancouver Island University

دانشگاه ونکوورآیلند یکی از دانشگاه های دولتی کشور کاناداست . این دانشگاه در جزیره ونکورایالت بریتیش کلمبیا واقع شده است.

ونکورآیلند جزیزه کوچک و زیبا واقع در شمال شرقی اقیانوس آرام که جزو ایالت بریتیش کلمبیا محسوب می شود. آب وهوای این جزیره دیدنی نسبت به سایر نقاط کانادا معتدل تراست به طوری در ژانویه حدود صفر درجه و در تابستان بین 28 تا 33 درجه است.

سه دانشگاه در جزیره ونکورآیلند عبارتند از:

University of Victoria

Vancouver Island University

Royal Roads University

دانشگاه ونکوورآیلند هرساله دانشجویان بین المللی بسیاری را از سراسر دنیا جذب می کند و اکثرفارغ التحصیلان آن با توجه به توانایی علمی و کاربردی که بدست می آورند به راحتی در بازار کار جذب می گردند.

تاریخچه دانشگاه ونکوورآیلند

دانشگاه ونکوورآیلند در سال 1969 به عنوان کالج مالاسپینا Malaspina College به نام کاپیتان الکساندرو مالاسپینا کاشف جزیره ونکورنام گرفت سپس در سال 1995 این کالج به علت ارائه رشته های تحصیلی در مقاطع کارشناسی وارشد به عنوانMalaspina University-College تغییر نام یافت وبالاخره اول سپتامبر 2008 تحت نام دانشگاه ونکور آیلند به فعالیت خود ادامه داد.

پردیس های دانشگاه ونکورآیلند

دانشگاه ونکوورآیلند دارای چهار پردیس دانشگاهی می باشد که به ترتیب به شرح زیر است:

  • پردیس Nanaimo

پردیس اصلی دانشگاه ونکوورآیلند در Nanaimo واقع در قلمرو سنتی Snuneymuxw است Nanaimo این پردیس در کناراقیانوس آرام با پوشش گیاهی و مناظر فوق العاده زیبا جنگلی های می باشد. نزدیکی پردیس دانشگاهی به مرکز شهر به گونه ایی است که دانشجویان می توانند به صورت پیاده به مراکز خرید ، رستورانها و … رفت و آمد کنند. دانشکده مدیریت ، کتابخانه وتسهیلات دیگردانشگاه در این پردیس قرار دارند.

  • پردیس Cowichan (Duncan)

پردیس Cowichan یکی از پردیسهای جدید دانشگاه ونکوورآیلند است که خدمات دانشجویی را در تاسیسات زیبا و مدرن ارائه می دهد. پردیس Cowichan نیز همانند پردیس Nanaimo از لحاظ نزدیکی به مراکز خرید، فضاهای تفریحی و همچنین فضاهای باز و دریاچه موقعیت بسیار عالی را داراست.

  • پردیس Powell River

تحصیل در این پردیس زیبای ساحلی برای کسانی که به طبیعت علاقه بسیار دارند شگفت آور است. این پردیس زیبا در درنزدیکی سواحل متلاطم اقیانوس آرام بالا استان بریتیش کلمبیا واقع شده است.

  • پردیسParksville Qualicum Centre

رشته های آمادگی برای تحصیلات دانشگاهی، آموزش بالغین و …در این پردیس ارائه می شود.

برنامه های آموزشی دانشگاه ونکورآیلند

حوزه های علمی که در دانشگاه ونکوورآیلند درسطوح مختلف دیپلما، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شوند عبارتند از:

The High School at VIU دانشگاه ونکورآیلند سال 10 تا 12 دبیرستان را ارائه می دهد واین یک فرصت بسیار خوب برای علاقه مندان تحصیل دبیرستانی در یک محیط کاملا آکادمی است.

Art, Design and Performing Arts مانند رشته تئاتر، گرافیک، موزیک و طراحی داخلی

Art, Humanities and Social Sciences مانند رشته مردم شناسی، تربیت بدنی، جرم شناسی، دیژیتال مدیا، اقتصاد، انگلیسی، ریاضی، فلسفه، علوم اجتماعی، روانشناسی و علوم سیاسی

Business and Management مانند رشته BBA وMBA

Education مانند رشته تربیت معلمی

Health مانند رشته پرستاری و بهداشت دهان ودندان

Human Services مانند رشته مددکار اجتماعی وآموزش کودکان

Science and Technology مانند رشته علوم، حفاظت از منابع اجتماعی، علوم آبزیان، بیولوژی، شیمی، فیزیک، زمین شناسی، جغرافیا، ریاضیات و علوم کامپیوتر

Tourism, Recreation and Hospitality مانند رشته گردشگری ومدیریت گردشگری

Trades and Applied Technology مانند دیپلما رشته IT

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »