شرایط پذیرش تحصیل در کانادا

///شرایط پذیرش تحصیل در کانادا
شرایط پذیرش تحصیل در کانادا۱۳۹۸-۷-۶ ۱۴:۵۷:۴۷ +۰۰:۰۰

اخذ پذیرش تحصیل در کانادا، مستلزم داشتن شرایط مورد نیاز دانشگاه و یا کالج مربوطه می باشد. مثلا برای تحصیل در دانشگاه های کانادا، معدل دیپلم دانشجو می بایستی حداقل ۱۴ باشد ولی برخی از رشته ها معدل بالای ۱۵ نیاز دارد ویا برای اخذ پذیرش درمقطع کارشناسی برای برخی از رشته ها دانشجو در صورتی که مقطع پیش دانشگاهی را درایران گذرانده باشند، می تواند برای دوره لیسانس اقدام کند، ولی در برخی از رشته می بایستی تعدادی از دروس اصلی دوره پیش دانشگاهی را قبل از شروع دوره لیسانس دوباره در کانادا طی کند.

داشتن مدرک بین المللی زبان یکی از شروط اصلی پذیرش محسوب می شود، زیرا بدون دانستن زبان دانشجو با مشکل مواجه خواهد شد و مسیر تحصیلی دانشجو تغییر خواهد کرد. ولی ناگفته نماند در صورتی که دانشجو شرایط پذیرش را به طور کلی دارا باشد و نمره زبان او به حداکثر نرسد، می تواند پذیرش مشروط بگیرد بدین معنا که دوره های زبان دانشگاه را تکمیل نماید.

درمجموع می توان گفت شرایط پذیرش تحصیل در کانادابستگی به عوامل مختلفی داردمانند:

 1. رشته تحصیلی
 2. دانشگاه موردنظربرای ادامه تحصیل
 3. دانشگاهی که فارغ التحصیل شده اید
 4.  معدل
 5. سابقه کار برای برخی از رشته ها
 6. فاصله تحصیلی

مدارک لازم برای پذیرش تحصیل در کانادا

مدارک لازم برای اخذپذیرش از دانشگاه برای تحصیل در کاناداعبارتند از:

 • ترجمه مدراک تحصیلی و ریزنمرات
 • گذرنامه معتبر
 • نمره زبان

برای اکثر رشته ها معمولانمره زبان ایلتس 6.5 که هیچ بندی کمتراز 6 نباشد قابل قبول است.

اگرتافل IBT داشته باشیدبسته به دانشگاه نمره 90-86 که نمره هربند آن 22-20 باشد.

 • سابقه کار برای برخی از رشته ها
 • رزومه
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه برای مقطع ارشد ودکترا
 • پروپوزال برای مقطع ارشد تحقیقاتی ودکترا
 • معمولا دانشگاه های کانادا برای بررسی مدارک ودرخواست متقاضیان علاقه مند به تحصیل در کانادا مبلغی به نام Application fee که بین 80 تا 200 دلار کانادا می باشددریافت می کنند.

از آنجایی دانشجویان ایرانی برای اخذ ویزا با دوره های زبان دچار مشکل می شوند، توصیه می کنیم برای گرفتن پذیرش کامل وبالا بردن شانس دریافت ویزا متقاضیان علاقه مند به تحصیل در کانادا نمره کامل زبان برای رشته موردنظرشان را داشته باشند.

تاریخ شروع ترم های تحصیل در کانادا

دانشگاه های کانادا دوبار درسال ورودی دارند: سپتامبر(شهریور)، ژانویه(دی)

آخرین مهلت برای ارسال مدارک ودرخواست پذیرش برای ترم شهریور معمولا تا اواخر دی ماه است وآخرین مهلت برای ترم دی ماه نیز اردیبهشت است. در واقع مهلت زمانی اقدام برای دانشگاه های کانادا تقریبا8-6 ماه قبل از شروع ترم می باشد.

پذیرش ازدانشگاه های کانادا نیازمند اطلاعات کافی در زمینه تحصیل در کانادا، دانشگاه های کاناداورتبه آنها، شرایط پذیرش رشته های مختلف وبسیاری موارد دیگراست.

رشته پزشکی درکانادا

برای ورود به رشته پزشکی،داروسازی ودندانپزشکی ابتدا یک کارشناسی در رشته مرتبط مانند Science یا Psychology گرفت.سپس در آزمون Medical College Admission Test (MCAT) موفق شد.معدل بالای 16در سالهای کارشناسی ورزومه قوی شامل شرکت در فعالیت های دواطلبانه ومعرفی از اساتید از عوامل مهم برای ورود به دانشکده پزشکی است. دانشجو بعد از چهار سال تحصیل ویک سال دوره Internship به عنوان پزشک فارغ التحصیل خواهد شد.

رشته حقوق در کانادا

دانشجو باید ابتدا در یک رشته کارشناسی مانند Art یا Science تحصیل کند سپس وارد دانشکده حقوق شود.
برای ورود به دانشکده حقوق موفقیت در آزمون Law School Admission Test (LSAT) ضروری است این آزمون سالی سه تا چهار بار برگزار می شود. پس از ورود به دانشکده حقوق وتحصیل به مدت چهار سال به دانشجومدرک کارشناسی حقوق داده میشودوفارغ التحصیل مذکور باید مدت یک سال در یک موسسه حقوقی زیر نظر یک وکیل کارآموزی نماید.در این مرحله زمینه اختصاصی فعالیت خود را انتخاب میکند و بعداز اتمام این مدت در آزمون Bar Examination شرکت می کند. در صورت موفقیت در این آزمون عضو انجمن وکلا شده ومی تواند به عنوان وکیل رسمی فعالیت کند.

درصورت نیاز به اطلاعات بیشتربا پر کردن فرم مشاوره تحصیلی می توانید از خدمات مشاوره رایگان موسسه راهیان آیین دانش استفاده کنید.

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »