Study at Canadian colleges

///Study at Canadian colleges
Study at Canadian colleges۱۳۹۸-۶-۲۴ ۱۳:۴۰:۱۹ +۰۰:۰۰

تحصیل در کالج های کانادا

دوره هایی که درکالج ارائه می شود بیشتر روی آماده سازی متقاضی برای ورود به بازار کار تمرکز دارند. در واقع تمرکز کمتری روی تئوری دارند وبیشتر به جنبه کاربردی رشته موردنظر می پردازند. عملیاتی توجه میکنند. بدین جهت تحصیل در کالج های کانادا به متقاضیانی توصیه می شود که قصد ورود سریع به بازار کار را دارند و هدف شان شغل های با درآمد متوسط است. از آنجایی که اکثر کالج های کانادا دارای دوره کاروزری بعنوان بخشی از دوره اصلی هستند به متقاضی این فرصت داده می شود تا ارتباطات کاری خود را در این دوره های کارورزی گسترش داده و شانس استخدام شدن خود را افزایش دهند.

البته تحصیل در کالج های کانادا به متقاضیانی که شرایط علمی ورود به رشته مورد دلخواه خود را در دانشگاه ندارند نیز توصیه می شود. زیرا شرایط پذیرش نسبت به دانشگاه ها ساده تر است وادامه تحصیل در دانشگاه بعد از فارغ التحصیلی از کالج های کانادا به راحتی انجام پذیر است. در اینجا بد نیست به مفهوم کالج و دانشگاه توجه بیشتری کنیم:
دانشگاه و کالج موسسات تحصیلات عالی هستند که بسته به محلی که در آن واقع شده اند در معنا تفاوت هایی را بیان میکنند.
دانشگاه:
لغت نامه مک میلان کلمه “دانشگاه” را این گونه تعریف میکند: دانشگاه موسسه آموزشی است که دانشجویان برای کسب مدارک علمی در آن جا تحصیل کرده و همچنین پژوهشات علمی در آن جا صورت میگیرد.

دانشگاه یک موسسه ی سطح بالای آموزشی ست که مدارک علمی (در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد) در رشته های متنوع به دانشجویان اعطا میکند.

لغت “یونیورسیتی” از عبارت لاتین که ترجمه تقریبی آن”جامعه استادان دانشگاه و پژوهشگران” است، مشتق شده.

لغت اصلی در زبان لاتین به موسسات اهدا کننده مدرک تحصیلی در اروپای غربی اشاره دارد. جایی که شروع شکل گیری و تداول این تشکیلات قانونی بود است و موسسات علمی بعد از آن در سراسر دنیا رایج شدند.

کالج:
کتاب فرهنگ لغت مک میلان “کالج” را اینگونه توصیف میکند: کالج در ایالات متحده آمریکا جایی است که به دانشجویان مدرک تحصیلی میدهد.

این نوع مکان آموزشی همچنین میتواند دانشگاه خطاب شود اگر به اندازه ای بزرگ باشد که بتواند بیشتر از یک رشته تحصیلی را پوشش دهد.

درحالی که در انگلستان کالج مکانی است که به دانشجویان گواهینامه علمی با ارزش کمتر از دانشگاه اعطا میکند و معمولا مهارت خاصی است که افراد در زمینه شغلی شان به آن نیاز دارند.

لغت “کالج” در نقاط مختلف جهان در معانی متفاوتی استفاده میشود.

کالج میتواند یک موسسه تحصیلی اعطا کننده مدرک درجه سه، یک موسسه در داخل یک دانشگاه، یک موسسه تعلیمات حرفه ای و یا یک مدرسه در مقطع متوسطه باشد.

در ایالات متحده آمریکا کلمه “دانشگاه” از قدیم برای اشاره به موسسات تحقیقات علمی استفاده میشده است و یکبار هم خطاب به موسساتی بوده که درجه تحصیلی دکتری به دانشجویان اعطا میکنند.

در ایالات متحده آمریکا و ایرلند دو کلمه “دانشگاه” و “کالج” تقریبا یک معنا دارند ، درحالی که در انگلستان، استرالیا، کانادا و سایر کشورهای مشترک المنافع، کالج عموما به یک قسمت از دانشگاه اشاره میشود که به تنهایی جایز به اعطای مدارج علمی نیست.

درجات و مدارک علمی همیشه توسط دانشگاه به افراد اهدا میشوند، درحالی که کالج ها موسسات یا سازمان هایی وابسته به دانشگاه هستند که دانشجویان را برای کسب درجه خاصی در دانشگاه آماده میکنند.

کالج هایی که به دانشگاه ها وابسته هستند گاهی “کالج دانشگاهی” نامیده میشوند.

کالج ها همیشه هم به دانشگاه ها وابسته نیستند. یک کالج میتواند موسسه مستقلی باشد که دانشجویان را آماده میکند تا به عنوان داوطلبان خارجی وارد سایر دانشگاه ها شوند، یا این قدرت و اعتبار را داشته باشند که دوره های خاصی را برگذار کنند که منجر به دریافت درجه علمی در دانشگاه دیگری میشود.

امروزه در انگلستان برخی از “کالج های دانشگاهی” موسسات مستقل علمی معتبری هستند که این قدرت را دارند که مدرک علمی اعطا کنند. اما فاقد تندیس دانشگاه هستند.

در کانادا “دانشگاه” یک موسسه تحصیلی است که اجازه اعطای درجه علمی به افراد دارد. کالج ها این اجازه را ندارند اما میتوانند گواهینامه یا دیپلم صادر کنند.

در استرالیا هم به همین نحو است. “دانشگاه” ها مدارک علمی اهدا میکنند درحالی که در داخل این دانشگاه ها کالج های مختلفی مانند دانشکده ها قرار گرفته اند.

در این کشور موسسه ای که گواهینامه های حرفه ای یا مدرک تحصیلی درجه سه اعطا میکنند عموما کالج های فنی یا ” تی آ اف ای” نامیده میشوند.

از قدیم عبارت “کالج” برای یک قسمت از دانشگاه به کار برده میشده. دانشگاه های بزرگ میتوانند به بخش ها یا کالج های کوچک تری تقسیم شوند که مدارک مختلفی را اهدا میکنند.

در مفهوم کلی دانشگاه، کالج های متفاوتی را متحد میکند.

به طور خلاصه :

تفاوت بین دو لغت “دانشگاه” و “کالج” بیشتر به این بستگی دارد که شما کجای دنیا زندگی میکنید. دانشگاه یک واحد اعطا کننده مستقل درجات علمی است اما کالج ها همیشه اینطور نیستند.

نمره زبان مورد نیاز جهت اخذ پذیرش کالج های کانادا

برخی از کالج های کانادا نیاز به نمره زبان حداقل آیلتس ۶ دارند و درصورتی که متقاضی نمره کمتری داشته باشد امکان گذراندن کلاس های زبان درهمان کالج وجود دارد. متقاضی می تواند با گذاراندن این دوره ها به سطح مطلوب ومورد نظر برای رشته موردعلاقه اش دست یابد.

شهریه کالج در کانادا

مقدار شهریه ها در کالج های مختلف کمی باهم متفاوت است و بستگی به دوره نیزدارد ولی به طور بین 7000 دلار کانادا تا 14000 دلار کانادا می باشد.

شرط سنی برای اخذ پذیرش تحصیلی از کالج های کانادا

معمولا قانون خاصی که محدودیت سنی برای پذیرش مطرح کند وجود ندارد اما باید درنظر داشت که سن، هدف از تحصیل وشرایط دیگردانشجو برای اخذ ویزا حائزاهمیت است.

ادامه تحصیل از کالج های کانادا به دانشگاه های کانادا

دانشجویی که دوره تحصیلی خود را در کالج به اتمام رسانده باشد می تواند با انتقال واحد های درسی از کالج به دانشگاه های کانادا به تحصیل خود ادامه دهد وبه مقاطع بالاتر دست یابد. در واقع دانشجودر کالج مهارت زبان و پایه درسی خود را تقویت می کندوبارعلمی بهتری وارد دانشگاه می شود.

شهر استان نام کالج
Toronto Ontario Senneca College
Toronto Ontario Centennial College
Kingston, Cornwall, Brockville Ontario St. Lawrence College of Applied Arts and Technology
Barrie Ontario Georgian College
Niagara Region Ontario Niagara College
Lethbridge Alberta Lethbridge College

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »