The cost of studying in Canada

///The cost of studying in Canada
The cost of studying in Canada۱۳۹۸-۷-۲۲ ۱۵:۳۶:۲۱ +۰۰:۰۰

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه زندگی و تحصیل در کانادا با وجود دانشگاه های برتر و استاندارد بالای زندگی نسبت به کشورهای مانند انگلیس و آمریکا پایین تر است و همین امر دانشجویان بین المللی زیادی را به سمت این کشور می کشاند.

از طرف دیگر وجود بورسیه های متفاوت و اجازه کار همراه با تحصیل در کانادا، از مواردی است که به پوشش بخشی از هزینه ها کمک می کند.

شانس اقامت بعد از تحصیل در کانادا باعث می شود تحصیل در کانادا یکی از بهترین و ارزانترین سرمایه گذاری ها برای داشتن آینده شغلی و زندگی با استاندارد بالا در نظر گرفته شود.

هزینه عمده تحصیل در کانادا را در دو بخش می توان مورد بررسی قرار داد: شهریه تحصیل در کانادا و هزینه زندگی

شهریه تحصیل در کانادا

شهریه های دانشگاه های کانادا نسبت به شهریه دانشگاه هایی مانند دانشگاه های انگلیس، امریکا و استرالیا به طور چشمگیری پایین تر است.

به طور میانگین شهریه مدارس دولتی حدود 16000 دلارکانادا و مدارس خصوصی 42000دلارکانادا می باشد.

شهریه دانشگاه ها در مقطع کارشناسی برای هر سال بین 15000 تا 20000 دلار است البته رشته های علوم انسانی نسبت به رشته های مهندسی ارزانتر هستند.

اگر قصد تحصیل در کانادا برای مقطع ارشد را دارید باید بدانید شهریه در این مقطع از کارشناسی کمی گرانتراست و بسته به رشته شما متفاوت خواهد بود.

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی دانشجویی در هنگام تحصیل بستگی به محل تحصیل و امکانات رفاهی دارد. هزینه زندگی نسبت به شهرها و ایالتهای کمی با هم تفاوت دارد ولی در مجموع هزینه زندگی در کانادا برابر هزینه زندگی در کشورهای توسعه یافته است. البته هزینه زندگی و تحصیل در کبک نسبت به سایر ایالتها پایین تراست.

هزینه زندگی دانشجویان شامل هزینه اجاره خانه، خوراک و حمل ونقل است که در مجموع حدود ماهی 1500 دلار کانادا می باشد. هزینه ها به تفکیک عبارتند از:

خوابگاه های دانشجویی به طور متوسط ماهی 600 دلار کانادا بدون غذا و ماهی  1300-1500دلار کانادا با غذا می باشد.

زندگی با خانواده کانادایی 1200-1000 دلار کاناداست و اگر بخواهید خودتان محلی را اجاره کنید، بسته به شهر و ایالت هزینه اجاره خانه به طور متوسط برای یک آپارتمان دوخوابه بین 800-1200 می باشد.

خوراک به طور معمول ماهی 700 دلار کانادا

بیمه دانشجویی سالی 700 دلار کانادا

کارتهای ماهانه اتوبوس برای حمل ونقل با توجه به تخفیف دانشجویی حدود 70 دلار کانادا

هزینه رستوران 15-30

هزینه سینما 15-20

اینترنت ماهی 50-70

هزینه تلفن همراه 30-50

برنامه ریزی مالی برای تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا کم هزینه تراز کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس است ولی این بدان معنی نیست که شما نیاز به برنامه ریزی مالی برای تحصیل در این کشور ندارید.

در صورتی که علاقه مند به تحصیل در کانادا هستید باید با در نظر گرفتن رشته مورد علاقه و توان مالی، دانشگاه و محل زندگی خود را انتخاب کنید.

براساس آمارهای بدست آمده در مورد هزینه تحصیل در کانادا، انتاریو گرانترین و کبک ارزانترین ایالتها هستند.

مشاورین موسسه راهیان آیین دانش با توجه به رشته مورد نظرتان، شرایط علمی و توان مالی تان بهترین انتخاب ها را به شما معرفی خواهند کرد.

 

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »