دانشگاه های ترکیه

///دانشگاه های ترکیه
دانشگاه های ترکیه۱۳۹۸-۶-۱۶ ۱۳:۴۵:۲۶ +۰۰:۰۰
  • دانشگاه های ترکیه

دانشگاه های ترکیه

تعداد دانشگاههای ترکیه بیش 200 است، که اکثر آنها توسط دولت اداره می‌شوند. اکثر کالج ها ودانشاه های ترکیه تازه تاسیس می‌باشندبه طوری که در اوایل سال ۱۹۷۰ تنها هشت دانشگاه دولتی وجود داشت. اولین دانشگاه خصوصی در سال ۱۹۸۴ به نام دانشگاه بیلکنت تاسیس شد. دانشگاه‌های دولتی و خصوصی در ترکیه پیرو توافق‌نامه بولونیا هستند و دوره‌های تحصیلی در ترکیه خود را مطابق با اروپا یکسان‌سازی می‌کنند. درحال حاضرنیز 23 دانشگاه ترکیه در رده‌بندیQS جزو هزاردانشگاه اول دنیا قرار دارند.

رنکینگ دانشگاه های ترکیه 2019

Universities Times
Sabanci University 351- 400
Koç University 401- 500
Bilkent University 501- 600
Bogaziçi University 501- 600
Haccttepe 501-600
Istanbul 601-800
Middle East Technical University 601- 800
Anadolu University 801- 1000
Atilim University 801- 1000
Erciyes University 801- 1000
Gebeze Technical University 801- 1000
Istanbul University 801- 1000

دانشگاه سابانجی (Sabanci University)

آموزش در این دانشگاه به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد و دارای دانشکده های هنر، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی، دانشکده مدیریت و مدرسه‌ی زبان است.

دانشگاه کوچ (Koç University)

این دانشگاه با قدمت 25 سال از دانشگاه های جوان وبسیار فعال دنیا در زمینه های تحقیقاتی است که رشته های مختلفی مانند مهندسی، علوم انسانی، هنر، پزشکی وپرستاری، حقوق، تجارت وعلوم اجتماعی را در مقاطع متفاوت ارائه می دهد.

دانشگاه بیلکنت (Bilkent University)

این دانشگاه خصوصی در شهر آنکارا در سال 1984 تأسیس شده وآموزش دروس به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد. دانشگاه بلیکنت دارای 9 دانشکده است: دانشکده‌ی هنرهای زیبا، دانشکده مدیریت، دانشکده اقتصاد، دانشکده موسیقی، مهندسی، ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه و حقوق

دانشگاه بغازیچی (Bogaziçi Üniversitesi)

این دانشگاه یکی از مراکز قدیمی آموزش عالی در ترکیه که در سال 1863 تاسیس شده است. دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از: ادبیات، علوم پایه، اقتصاد و فنی مهندسی

رشته‌های هنر، علوم مهندسی و علوم اجتماعی، مهم‌ترین رشته‌هایی هستند که در این دانشگاه ارائه می‌شوند.

دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University)

این دانشگاه در شهر آنکارا می باشد وازنظرعلوم پزشکی دارای اعتبار بالایی است. مدارک دانشگاه حاجت تپه جزء مدارک مورد تأیید وزارت بهداشت ایران نیز می باشد. این دانشگاه دارای دانشکده‌های اقتصاد، بازرگانی، علوم آموزشی، مهندسی، هنرهای زیبا، ادبیات و علوم فضایی است.

دانشگاه استانبول (Istanbul University)

این دانشگاه نیز یکی از مراکز آموزش عالی دولتی در استانبول ترکیه است و دارای 17 دانشکده با بیش از 60 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و بیش از 80 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشدمی باشد.

دانشگاه فنی خاورمیانه (Middle East Technical University)

دانشگاه خاور میانه دارای پنج دانشکده‌ی معماری، علوم پایه، اقتصاد، علوم مدیریتی، فنی و مهندسی است وکلیه‌ی دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »