Canadian Experience Class

//Canadian Experience Class

Canadian Experience Class

مهاجرت به کانادا با کسب تجربه کاری CEC (Canadian Experience Class)

کلاس تجربه کانادایی (CEC) یکی از راهکارهایی است که برای اقامت در این کشور می توان استفاده کرد و برای افرادی قابل استفاده است که تجربه انجام کار ماهرانه در کشور کانادا را دارند.

کسانی که تمایل به استفاده از این گزینه را دارند باید شرایط زیر را داشته باشد:

  • حداقل یک سال تجربه کاری ماهرانه (یا معادل آن) در کشور کانادا داشته باشید.
  • در طول سال فعالیت کاری ماهرانه خود، درخواست پذیرش را داشته باشید.
  • در حال حاضر در کشور کانادا مشغول به تحصیل باشید یا قبلاً در این کشور تحصیل کرده باشید.
  • به حداقل سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی آشنا باشید.
  • برای زندگی در خارج از استان کبک برنامه‌ریزی کرده باشید.

برای بدست آوردن اطلاعات تکمیلی ، لیست کامل شرایط لازم در کلاس تجربه کانادایی می‌توانید از وب سایت IRCC استفاده کنید.

نکته مهم: به خاطر داشته باشید که از تاریخ ۱ ژانویه سال ۲۰۱۵ افراد برای برنامه کلاس کانادا از طریق سیستم ورودی اکسپرس انتخاب می شوند. البته اگر قبل از این تاریخ درخواست خود را ثبت کرده باشند، روند پذیرش طبق همان روال سابق انجام می‌گیرد.

چه نوع تجربه کاری در CEC لازم است؟

به طور کلی برای گرفتن مجوز حضور و اقامت در کشور کانادا به کمک کلاس تجربه کانادایی باید در یکی از حرفه‌ها و مشاغل سطح مهارت 0 (مشاغل مدیریتی) یا سطح مهارت A (مشاغل حرفه‌ای) یا سطح مهارت B (مشاغل فنی و سایر حرفه‌های واجد شرایط) در طبقه بندی ملی شغلی کانادا (NOC) مهارت داشته باشید.

با این حال باید توجه داشته باشید که برخی از اشخاص در این دسته از شرایط حضور در کلاس برخوردار نیستند اما مجوز حضور را دریافت می‌کنند. به طور کلی تجربه کاری شما باید به صورت تمام وقت یا نیمه وقت باشد. تمام وقت به این معنی است که حداقل ۳۰ ساعت در هفته شما مشغول به کار باشید.

اگر دوره تحصیلات تکمیلی را در کشور کانادا گذرانده باشم، چه؟

اگر فارغ التحصیل دوره تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا هستید و حداقل ۲ سال تحصیلی خود را به عنوان دانشجوی تمام وقت تحصیل کرده‌اید، به احتمال زیاد شما مجوز اقامت در کشور کانادا را دریافت خواهید کرد و واجد شرایط درخواست برای حضور در کلاس تجربه کانادایی یا همان CEC هستید.

البته به خاطر داشته باشید که شما هنوز هم باید تجربه کاری برای واجد شرایط بودن در این دوره خاص به دست بیاورید. پس از فارغ التحصیلی، شما باید به سراغ کسب تجربه کاری باشید و ویزای دانشجویی برای شما کارایی ندارد.

اگر در یک برنامه همکاری (فعالیت کاری در دوره تحصیلی یا کارآموزی مشابه) شرکت داشته اید، تا یکسال این دوره نمی‌تواند به عنوان تجربه کاری برای شما محسوب شود. در واقع شما تجربه کاری را فقط می‌توانید بعد از فارغ التحصیلی به دست بیاورید. داشتن کار نیمه وقت در حالیکه دانشجوی تمام وقت بوده‌اید، برای شما تجربه کاری محسوب نمی‌شود و مجوز حضور در کلاس تجربه کانادایی را برای شما به دست نمی‌آورد.

نحوه پذیرش در دوره کلاس تجربه کانادایی (CEC) به چه صورت است؟

اگر به  هر دلیلی شما برای حضور در دوره کلاس تجربه کانادایی واجد شرایط شناخته شوید، می‌توانید مدارک و اطلاعات شخصی خود را از طریق اکسپرس ثبت کنید. ورودی اکسپرس یک سیستم جدید درخواست آنلاین برای مهاجرت‌های اقتصادی مانند همین دوره CEC است.

By |۱۳۹۸-۱۰-۹ ۱۵:۱۶:۵۹ +۰۰:۰۰۱۰ام آذر, ۱۳۹۸|Categories: تحصیل در کانادا|۰ Comments

About the Author:

Leave A Comment

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »