مهاجرت تحصیلی و اقامت ترکیه

//مهاجرت تحصیلی و اقامت ترکیه

مهاجرت تحصیلی و اقامت ترکیه

مهاجرت تحصیلی و اقامت ترکیه یکی از راه هایی که اشخاص می توانند اقامت ترکیه را دریافت کنند تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور می باشد. دانشچویان بعد از فراغت از تحصیل اگر بنابه تخصص خود در یک شرکت ترکیه ایی مشغول به کار شوند می توانند اقامت کاری بگیرند. نصف مدت تحصیل آنان برای پر کردن 5 سال اقامت کاری و تبدیل به اقامت دائم محاسبه خواهد شد.

با توجه به تخصص و حرفه مورد نیاز، شرکت های ثبت شده در ترکیه می توانند برای فرد مورد نظر خود از وزارت کار ترکیه درخواست اجازه کار کنند و در صورت مثبت بودن نتیجه درخواست و دریافت اجازه کار به آن فرد اقامت یک ساله داده می شود.

شرط لازم و کافی برای اینکه بتوان اقامت ترکیه را ازاین طریق بدست آورد این است که در زمان درخواست طبق آمار وزارت کار و رفاه ترکیه، نباید شهروند ترکیه ایی با تخصص شما بیکار باشد. بنابراین با توجه به وضعیت کار در ترکیه در حال حاضر شانس یافتن کار بسیار کم است هرچند درحال حاضرخارجیان زیادی درمشاغل مختلف در ترکیه مشغول کارهستند واقامت کاری ترکیه را از دولت دریافت نموده اند.

مهاجرت تحصیلی و اقامت ترکیه همراه با دریافت شهروندی ترکیه

یکی از شرایط اخذ تابعیت ترکیه زندگی به مدت 5 سال با اجازه اقامت در ترکیه می باشد. پس از داشتن تمام شرایط شهروندی ، تایید مقامات ترکیه نیز لازم وضروری است.

تفاوت اقامت ترکیه و شهروندی ترکیه

به طور کلی شهروندی به مفهوم تابعیت است و تفاوت آن با اقامت در این است که هر شخصی به هر طریق قانونی که وارد کشور ترکیه شود، از آن لحظه مقیم ترکیه است اما حقوق شهروندی یک ترک را ندارد.

حقوق شهروندی یک شهروند غبارت است از:حق رای و اخذ پاسپورت و یا اقدام برای ویزا تحصیلی در دیگر کشرها مانند کانادا .

 

By |۱۳۹۸-۷-۲۳ ۱۴:۵۶:۰۴ +۰۰:۰۰۱۵ام مرداد, ۱۳۹۸|Categories: ترکیه|Tags: , |۰ Comments

About the Author:

Leave A Comment

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »