درآمد مهندسان کانادا

/, کانادا/درآمد مهندسان کانادا

درآمد مهندسان کانادا

 

یکی از کشورهایی که در یک دهه اخیر مورد توجه بسیاری از مردم جهان به خصوص مهندسان بوده، کانادا است. این کشور در میان مردم جهان هم از نظر مهاجرت و هم تحصیل از اهمیت بالایی برخوردار است. کشور کانادا یکی از مرفه ترین، آرام ترین، امن ترین و آزاد ترین کشورهای دنیا به شمار میرود؛ برای مثال امید به زندگی در کشور کانادا ۸۱ سال است.

در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با میزان درآمد مهندسان کانادا آشنا کرده و اطلاعات جامعی به شما ارائه دهیم، پس پیشنهاد می کنم در ادامه با ما همراه باشید.

کانادا کشوری است در شمالی ترین بخش قاره ی آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان می باشد. این کشور شامل ده استان و سه قلمرو است. این کشور بر اساس ارزیابی تمام معیارهایی که به موجودیت یک کشور شکل میدهند، از کیفیت زندگی گرفته تا فرصتها ی بالقوه اقتصادی، در میان رتبه‌ بندی فهرست بهترین کشور دنیا بالاترین عملکرد را داشته است. کانادا تحصیل کرده ترین کشور جهان است و بیش از نیمی از ساکنان این کشور دارای مدرک دانشگاهی هستند. این کشور از دو زبان رسمی برخوردار می باشد، یعنی به طور همزمان از زبان های انگلیسی و فرانسوی در اسناد رسمی و دولتی استفاده می شود.

ساعت کاری در کانادا

کانادایی ها در طول سال تنها ۱۷۰۲ ساعت کار میکنند و بیش از ۸۰ درصد مردم این کشور اذعان دارند لحظات خوب و مثبت زندگی ‌شان در روز بیش از لحظات منفی است.

برای تمام افراد در سر تا سر جهان، درآمد یکی از دغدغه های اصلی محسوب می شود و درآمد به خصوص درآمد مهندسان کانادا از اهمیت قابل توجه ای بر خوردار است. به طور معمول درآمد مهندسان در سراسر دنیا، از میزان متوسط درآمد در سایر رشته ها همیشه اکثرا بیشتر بوده است. به همین دلیل، شغل مهندسی همواره به عنوان یکی از پرطرفدارترین حرفه ها در سراسر دنیا بوده است. درآمد رشته های مهندسی در کشور کانادا در مقایسه با کشورهای اروپا همچون: انگلیس یا آلمان بسیار بیشتر است.

مهندسان خارجی همواره مایل به کار و زندگی در کانادا هستند و به همین جهت می توانند با توجه به تخصص خود در رشته مهندسی، می توانند تقاضای ویزا اقامت دائم کانادا را بدهند. برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک مهندس، افراد علاقه مند باید علاوه بر پیشنهاد کاری شرایط دیگری از جمله: سن، تحصیلات، رزومه کاری و … نیز داشته باشند تا بتوانند به کشور کانادا راه پیدا کنند.

حال با توجه به مقدمات گفته شده درباره رشته و شغل مهندسی و تحصیل در کانادا بهتر است تا به موضوع اصلی این مقاله یعنی درآمد مهندسان کانادا بپردازیم.

– مهندسی نفت

درآمد مهندسان کانادا در این رشته اغلب به طور متوسط 74000 تا 186000 دلار در سال است. به طور میانگین حقوق مهندسان گرایش نفت در کشور کانادا، 132320 دلار در سال است.

برای این که شما به عنوان یک مهندس حرفه ای (P.Eng) کار کند باید از نظام مهندسی یکی از استان ها یا مناطق کانادا، مجوز به دست آورید.

– مهندسی برق

درآمد مهندسان کانادا در شاخه برق از 52000 دلار در شهر مونترال کانادا شروع می شود و تا 91000 دلار در شهر ونکوور می رسد.

بازار کار برای مهندسین برق در کانادا بسیار مطلوب است و کشور کانادا در سال های اخیر در این زمینه به صورت چشمگیری ارتقا پیدا کرده است. میزان دریافتی حقوق و درآمد شما در بازار کار برای مهندسین برق در کانادا در مراکز ایالت های این کشور بیشتر است.

– مهندسی کامپیوتر

درآمد مهندسان کانادا در شاخه مهندسی کامپیوتر به طور متوسط برابر 63000 دلار است. در کشور کانادا یک مهندس کامپیوتر با داشتن سابقه کاری، می تواند درآمدی معادل 101000 دلار در سال را داشته باشد.

– مهندسی هوا فضا

شخصی که به تازگی از دانشگاه فارغ تحصیل شده می تواند با مدرک مهندسی هوا فضا حقوق اولیه در حدود 65000 دلاری برای خود در نظر داشته باشد. درآمد مهندسان کانادا در شاخه هوا فضا به طور متوسط برای یک مهندس هوا فضا 103000 دلار است.

انتظار میرود که نیازمندی به رشته مهندسی هوا فضا در آمریکا در طی چند سال آینده 5 درصد رشد داشته باشد.

– مهندسی شیمی

درآمد مهندسان کانادا در شاخه شیمی به طور معمول معادل 94000 دلاری است.

– مهندسی مواد

درآمد مهندسان کانادا در شاخه مهندسی مواد که تازه فارغ تحصیل در کانادا شده باشند، 52000 دلار در سال است. میزان متوسط حقوق سالیانه در این رشته در حدود 85000 دلار است.

در پایان

اگر شما یک مهندس در یکی از گرایش های این رشته هستید و یا اینکه به تازگی می خواهید رشته دانشگاهی خود را انتخاب کنید و به رشته مهندسی علاقه بسیاری دارید، به طور حتم راه خود را ادامه داده و با گام نهادن در این مسیر پر از جذابیت آینده ای درخشان برای خود و خانواده تان ترسیم کنید

امید وارم مطالب گفته شده به رفع ابهامات شما در مورد درآمد مهندسان کانادا کمک کوچکی کرده باشد.

 

By |۱۳۹۸-۹-۳ ۱۴:۱۲:۳۱ +۰۰:۰۰۲۰ام آبان, ۱۳۹۸|Categories: تحصیل در کانادا, کانادا|Tags: , |۰ Comments

About the Author:

Leave A Comment

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »