مهاجرت به کانادا قسمت دوم

//مهاجرت به کانادا قسمت دوم

مهاجرت به کانادا قسمت دوم

مهاجرت به کانادا ( بخش دوم )

در مقاله ی قبلی ما شما را با هزینه ها و شرایط مهاجرت به کشور کانادا آشنا کردیم. در این مقاله می خواهیم شما را با روش های مهاجرت آشنا کنیم پس همراه ما باشید.

مهاجرت به کانادا راهی برای داشتن زندگی بهتر است. کم بودن جمعیت کانادا و نیاز به نیروی کار ماهر منجر به بالاترین میزان مهاجرت در جهان شده است. دانشگاه های مشهور جهان ، اقتصاد رو به رشد ، سطح بالای رفاه اجتماعی و وجود فرهنگ های متنوع در کانادا را به یکی از مقصد های برتر مهاجران از سراسر جهان تبدیل کرده است. اقتصاد قوی و پایدار کانادا یک بازار کار عالی ایجاد کرده است ، در نتیجه فرصت های شغلی زیادی برای افراد ماهر و ماهر ایجاد می شود. اشتغال زیاد و تورم پایین به این معنی است که شما می توانید به راحتی در کانادا کار کنید بدون اینکه نگران قیمت و هزینه های زندگی باشید. به همین دلیل ، کانادا مکانی عالی برای کار و تجارت است.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق Skilled Worker یا Express Entry یکی از بهترین راه های مهاجرت افراد حرفه ای به کانادا است. در این روش از ابتدا اقامت دائم یا روابط عمومی کانادا اعطا می شود. این روش همچنین برای افرادی که می خواهند با خانواده خود به کانادا مهاجرت کنند نیز مناسب است. زیرا از ابتدا به تمام اعضای خانواده اقامت دائم داده می شود. این سیستم بر اساس Scoring (Point based System) ساخته شده است و هر یک از ویژگی های اعلام شده امتیاز ویژه ای برای شما دارد. برای اقامت دائم کانادا باید دو مرحله را انجام دهید. در مرحله اول ، شما باید 67 امتیاز از 100 امتیاز را بدست آورید. در این مرحله نمرات بر اساس سن ، مدرک ، سابقه کار ، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه ، مدرک زبان دوم ، داشتن آشنایی درجه یک در کانادا و … محاسبه می شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد شغل

روش دیگر دریافت مجوز کار در کانادا دریافت پیشنهاد کار یا پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در کانادا است. برخی از مناطق و شهرهای کانادا که نیاز جدی به نیروی کار دارند لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را ارائه می دهند. اگر در این زمینه ها مهارت ، تخصص و تجربه کاری لازم را دارید ، می توانید با کارفرمایان مصاحبه کنید و در صورت توافق پیشنهاد کار دریافت کنید.

پس از دریافت پیشنهاد کاری ، می توانید ویزای کار کانادا را دریافت کنید. اقامت کانادا از طریق پیشنهاد شغلی در ابتدا به طور موقت اعطا می شود و شما می توانید پس از حدود 3 سال حضور و کار در این کشور ، از طریق برنامه Express Entry اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. با توجه به اینکه تا آن زمان تجربه کاری کانادا را دارید ، به راحتی می توانید امتیاز اقامت دائم را بدست آورید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

برخی از افراد ممکن است تحصیل در آسانترین راه مهاجرت به کانادا را پیدا کنند. تحصیل در کانادا در مقاطع تحصیلی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. شهریه در مدارس کانادا به صورت 24 ساعته است و هزینه آن از 15000 تا 50،000 دلار کانادا در سال است. مدارس بین المللی در کانادا شامل Badwell ، Pattinson ، Barrymar College و Thomson River College است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا ، به یک مدرک دیپلم 12 ساله با نمره آیلتس حداقل 6 و توانایی مالی نیاز دارید. دانشجویانی که سطح زبان آنها مناسب نیست همچنین می توانند دوره های زبان را در کالج های کانادا بگذرانند. تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا 3 تا 4 سال طول می کشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا نیز به مدرک کارشناسی ، مدرک آیلتس بالاتر از 6.5 با فاصله علمی کم و سن مناسب نیاز دارد. فارغ التحصیلان این دوره با کار پس از تحصیل می توانند اقامت کار در کانادا را بدست آورند.

یکی از راه های مهاجرت به کانادا ازدواج با کانادایی یا اقامت دائم است. با این حال ، باید در نظر داشت که تحت تأثیر تبلیغات سو ab و متقلبانه سایت های غیرقانونی همسریابی و واسطه ها برای ازدواج رسمی ، هیچ اقدامی نباید انجام شود. با توجه به پیچیدگی اخذ ویزا از طریق ، اکیداً توصیه می شود کلیه اقدامات پرونده خود را زیر نظر وکیل بین المللی انجام دهید. این روند حداقل 6 ماه طول خواهد کشید. فردی که می خواهید با او ازدواج کنید باید بتواند حداقل شرایط زندگی شما در کانادا را فراهم کند. لازم به ذکر است که اگر رسمی بودن ازدواج ثابت شود ، جرایمی مانند حبس ، جریمه نقدی و ممنوعیت ورود به کانادا در انتظار مجرم است. مهاجرت به کانادا از طریق Express Entry (ورود سریع)

کانادا از سال 2015 با هدف جذب افراد ماهر و با استعداد در حال توسعه سیستم Express Entry است. Express Entry چیست؟ Express Entry یک سیستم امتیازدهی است. هر متقاضی این فرصت را دارد که در یکی از چهار برنامه کلاس کارگر ماهر فدرال ، برنامه معاملات ماهر فدرال و برنامه کلاس تجربه کانادایی شرکت کند. و برنامه های نامزد استانی (PNP) پذیرفته می شوند ، بنابراین هرچه نمره شما بالاتر باشد ، شانس انتخاب شدن شما برای نمره Express Entry بیشتر خواهد بود.

به طور کلی ، اولین قدم در سیستم Canadian Express Entry داشتن حداقل نیاز برای این سیستم است. مرحله بعدی ایجاد یک نمایه ورود سریع است. مرحله سوم دریافت دعوت نامه یا ITA است. این دعوت نامه برای متقاضی ارسال می شود و از او درخواست می شود ویزا بخواهد. آخرین مرحله در سیستم Express Entry درخواست مجوز اقامت در کانادا است. متقاضی پس از دریافت دعوتنامه 90 روز فرصت دارد تا برای اقامت دائم اقدام کند. مدارکی که برای ویزای Express Entry نیاز دارید شامل گذرنامه معتبر ، گواهی آزمون زبان انگلیسی یا فرانسه ، اسناد شخصی مانند شناسنامه ، اسناد معتبر سابقه کار و غیره است.
مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

اگر در زمینه فرهنگ ، هنر و ورزش کار می کنید و همچنین به زندگی و کار در کانادا علاقه مند هستید ، می توانید از طریق برنامه اشتغال خود به کانادا مهاجرت کنید. برنامه خود اشتغالی کانادا سیستم ارزیابی خاص خود را دارد. به طور کلی ، عواملی مانند مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه ، سطح تحصیلات ، سابقه کار و سن در ارزیابی یک مهاجر از طریق خود اشتغالی تأثیر می گذارد. برای پذیرش درخواست مهاجرت ، باید حداقل امتیاز 35 و حداکثر 100 داشته باشید.

By |۱۳۹۹-۱۲-۲۵ ۰۳:۲۲:۳۴ +۰۰:۰۰۲۵ام اسفند, ۱۳۹۹|Categories: تحصیل در کانادا|Tags: |۰ Comments

About the Author:

Leave A Comment

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »