مهاجرت به اروپا قسمت اول

//مهاجرت به اروپا قسمت اول

مهاجرت به اروپا قسمت اول

مهاجرت به اروپا ( بخش اول )

مهاجرت به اروپا در سال 2020 از بسیاری جهات امکان پذیر است و متقاضیان حتی بدون داشتن مدرک زبان به دنبال آسانترین و ارزانترین راه مهاجرت هستند. اما آیا همه کشورهای اروپایی گزینه های مهاجرتی مناسبی هستند؟ نکته بسیار مهم در مورد مهاجرت این است که هر کشوری ارزش مهاجرت به آن را ندارد. و این به این معناست که یا نباید مهاجرت کنید یا باید به کشوری مهاجرت کنید که ارزش اقدام به آن را دارد.

موسسات مهاجرت به اروپا

اولین چیزی که همیشه باید مورد توجه قرار گیرد ، تاریخچه موسسه است. اگر یک موسسه موارد موفقیت آمیز زیادی نداشته باشد ، ممکن است کمی دشوار باشد. از طرف دیگر ، سطح آگاهی مشاوران و وکلای یک موسسه در مورد مهاجرت نیز بسیار مهم است. نکته مهم دیگر در مورد آژانس مهاجرت خوب به اروپا این است که می تواند از طریق قرارداد رسمی شرایط مهاجرت را تضمین کند. توجه به این نکته ضروری است که در حال حاضر شرایط مهاجرت برای ایرانیان به هیچ وجه تضمین نشده است.

موقعیت مکانی اروپا

قاره اروپا عمدتاً در نیمکره شرقی واقع شده است. این غربی ترین منطقه اوراسیا است و از شمال با اقیانوس منجمد شمالی ، از غرب با اقیانوس اطلس ، از جنوب با دریای مدیترانه و از شرق با آسیا همسایه است. به طور کلی ، اروپا ششمین قاره بزرگ جهان است که توسط کوههای اورال و قفقاز ، رودخانه اورال ، دریای خزر ، دریای سیاه و تنگه های ترکیه از آسیا جدا شده است. اروپا حدود 10 میلیون و 180 هزار کیلومتر مربع از زمین را پوشش می دهد. از نظر سیاسی ، اروپا به 50 کشور مستقل تقسیم شده است که روسیه یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین کشورها است که 39٪ اروپا و 15٪ جمعیت آن را پوشش می دهد.

مهاجرت از طریق کار به اروپا

متقاضیان هنگام مهاجرت به اروپا و اخذ ویزا و اقامت در کشورهای اروپایی دو گزینه خواهند داشت. به روش اول می توان اظهار داشت که شخصی که از طریق کار متقاضی اقامت اروپا می شود از یکی از کارفرمایان کشورهای اروپایی دعوتنامه یا پیشنهاد کاری دریافت خواهد کرد که در این صورت می تواند براساس دعوتنامه شغلی درخواست ویزای کار کند. در غیر این صورت ، تنها کشورهایی که به متقاضی اجازه کار در اروپا را می دهند آلمان و اتریش هستند. ویزاهای کاری برای آلمان و اتریش به عنوان ویزای جستجوگر کار یا ویزای جستجوی کار شناخته می شود. در این دو کشور متقاضی مجاز است به مدت 6 ماه در سرزمین خود جستجو کند. از جمله حداقل شرایط اخذ ویزای جستجوی شغل در آلمان ، داشتن مدرک B1 آلمان با حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط و مدرک کارشناسی است.

مهاجرت به کشور انگلیس

پس از ایالات متحده ، انگلستان با داشتن سیستم آموزش پیشرفته ، مدارس و دانشگاه های پیشرفته ، دومین مقصد محبوب مهاجرت دانشجویان است. تحصیلات در انگلیس از 5 سالگی آغاز می شود و تا 18 سالگی در مدارس این کشور ادامه دارد. متقاضیان تحصیل در انگلیس می توانند با حضور در یک مدرسه بین المللی انگلیس تحصیل در انگلستان را شروع کنند. علاوه بر این ، آنها می توانند در این کشور تحصیلات خود را ادامه دهند تا در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا وارد دانشگاه شوند. شهریه در مدارس انگلستان سالانه از حدود 20،000 شروع می شود و در بعضی از مدارس سالانه به 30،000،000 می رسد.

مهاجرت به کشور آلمان

تحصیل در آلمان در مقاطع تحصیلی و عالی از مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. ورود به دانشگاه های آلمان اگر می خواهید وارد دانشگاه های دولتی و رایگان آلمان شوید ، باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشید. بسته به دانشگاه این کشور ، حداقل مدرک B2 یا C1 آلمان لازم است. البته قابل ذکر است که تحصیل در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

مهاجرت به کشور فرانسه

فرانسه همچنین یکی دیگر از کشورهای اروپایی است که امکان تحصیل رایگان در آن وجود دارد که در آنجا می توانید پس از اتمام موفقیت آمیز زبان فرانسه و یادگیری زبان فرانسه ، با گذراندن دوره زبان فرانسه در همان کشور وارد دانشگاه های رایگان این کشور شوید. به طور کلی ، آنچه در هنگام مهاجرت به اروپا برای تحصیل در یک دانشگاه دولتی مهم است ، مهم است ، اگر می خواهید در این دانشگاه ها به صورت رایگان تحصیل کنید ، باید از زبان آن کشور مسلط باشید تا از مزایای آموزش رایگان بهره مند شوید . در اکثر کشورهای اروپایی مانند هلند ، دانمارک ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان و اتریش ، خارجی ها می توانند تحصیل کنند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به اروپا

راه دیگر مهاجرت به اروپا اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری است. نکته ای که در این نوع روش مهاجرت بسیار مهم است این است که برخی از روش های سرمایه گذاری منجر به اقامت دائم در کشورهای اروپایی نمی شود ، به عنوان مثال خرید ملک در برخی از کشورهای اروپایی مانند پرتغال ، اسپانیا ، قبرس جنوبی و یونان. این امر شما را به اقامت دائم در اروپا می رساند ، در حالی که خرید ملک در بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی فقط برای کسانی که در آن کشورها اقامت دارند امکان پذیر است. به عنوان مثال ، برای سرمایه گذاری در اروپا ، می توانید ملکی را در پرتغال با قیمت 300000 یورو خریداری کنید ، تا بتوانید با سرمایه گذاری و سود خود ، اقامت دائم خود و خانواده خود را بدست آورید.

یکی دیگر از روش های مناسب سرمایه گذاری در اروپا می تواند ثبت شرکت در کشورهای اروپایی باشد. اما هنگام سرمایه گذاری ، یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید این است که علاوه بر حفظ سرمایه انتقالی ، می توانید از مزایای مسکونی و مالی آن سرمایه گذاری نیز بهره مند شوید. در بسیاری از کشورهای اروپایی ، با ارائه یک طرح تجاری سودآور برای اقتصاد کشور مقصد ، مجوز ثبت شرکت را دریافت کنید. به متقاضی اجازه داده می شود برای مدت زمان مشخصی شغل خود را شروع کند که در صورت مفید ماندن برنامه کاری وی و خانواده اش ، این مدت تمدید خواهد شد. مبالغ مختلفی برای ثبت شرکت در کشورهای مختلف اروپایی لازم است.

 

By |۱۳۹۹-۱۲-۲۵ ۰۳:۳۳:۴۱ +۰۰:۰۰۲۵ام اسفند, ۱۳۹۹|Categories: مهاجرت به اروپا|Tags: |۰ Comments

About the Author:

Leave A Comment

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »