اپلای برای رشته حقوق در کانادا

//اپلای برای رشته حقوق در کانادا

اپلای برای رشته حقوق در کانادا

اپلای حقوق چه شرایطی دارد؟

 

اپلای چیست؟

درخواست یا دادخواست رسمی، معمولاً کتبی، برای اعطای برخی از لطف یا برخی از قاعده یا دستورالعمل ها، که به اختیار وی یا اختیار آنها است، به دادگاه، افسر، هیئت مدیره یا شرکت و دانشجویان ارائه می شود.

Apply  کردن  روشی بسیار مناسب برای تأمین منابع مالی تحصیل است و شما را قادر می سازد به جای نگرانی در مورد مسائل مربوط به پول، در گرفتن مدرک خود کاملاً متمرکز شوید. در این مقاله مروری بر چگونگی موفقیت در استفاده از اپلای حقوق ارائه شده است. تا شما را در این راه همراهی کند.

اپلای حقوقی به شما امکان می دهد تا به یکی از فرصت های شغلی معتبر بروید زیرا قانون یکی از انتخاب های شغلی محبوب در بین دانشجویان است.

مدرک حقوق نه تنها به شما امکان می دهد که به عنوان وکیل در دادگاه یا یک شرکت فعالیت کنید بلکه گزینه هایی را در بخش هایی مانند مدیریت شرکت ، خدمات حقوقی و خدمات اداری باز می کند. دانشکده ها و دانشگاه های زیادی وجود دارند که بورسیه های دانشکده حقوق را برای دانشجویان فارغ التحصیل در سطح ملی و بین المللی ارائه می دهند.

 

بورس تحصیلی مناسب را پیدا کنید

هزاران بورسیه تحصیلی در خارج از کشور و همچنین انواع دیگر بودجه مانند کمک های مالی، جوایز، مسابقات و بسیاری دیگر وجود دارد! خوشبختانه همه آنها فقط به نمرات شما وابسته نیستند.

آیا شما از یک کشور خاص آمده اید؟

آیا موضوع خاصی را مطالعه می کنید؟

آیا شما عضو یک سازمان مذهبی هستید؟

به عنوان مثال ، تمام این عوامل می تواند شما را برای حمایت مالی از مطالعات خود واجد شرایط کند!

قبل از شروع تهیه درخواست خود اطمینان حاصل کنید که بورسیه مناسبی را انتخاب کرده اید.

اگر اطمینان حاصل کردید که اپلای تحصیلی مناسب را انتخاب کرده اید، وقت آن رسیده که درخواست خود را تهیه کنید. بیشتر وقت شما صرف تهیه اسناد زیر می شود:

  • گواهینامه های تحصیلات قبلی شما (درجه اول ، امتحانات ترک مدرسه و غیره)
  • نامه های توصیه (کار / دانشگاهی)
  • گواهینامه زبان (مانند TOEFL ، IELTS)
  • نامه تشویق
  • برنامه درسی (رزومه)
  • بعضی اوقات باید نمونه هایی از کار گذشته خود (مقاله ای و غیره) ارائه دهید.

مراحل دریافت Application

مرحله اول:

قبل از اقدام به هر کاری لازم است تا شما زبان خود را تقویت کنید ریزا باید آزمون هب آیلس و جی آرای را بدهید. برای اپلای کردن در کشورهای خارجی شما نیاز به مدرک زبان خواهید داشت.

مرحله دوم:

یک لیست کامل از دانشگاه هایی که رشته مورد نظر شما را دارند در بیاورید.

مرحله سوم:

لازم است رزمه و مدارک تحصیلی خود را جمع کنید و تمام آنها را ترجمه کنید.

مرحله چهارم:

نوشتن Statement of Purpose که بهش SOP یا انگیزه نامه هم میگن، و باید در SOP بنویسید که برای چی این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید، چرا این رشته و گرایش را انتخاب کرده اید.

مرحله پنجم:

داشتن توصیه نامه یا Recommendation که شما باید یک توصیه نامه داشته باشه که Letter of Recommendation بهش میگن.

این Letter of Recommendation یک برگه‌است که استادی که می شناسد باید دلایل خودش را درباره اینکه شما فردی موجه برای ادامه تحصیل در دانشگاه مقصد هستید را بگوید.

مرحله ششم:

ترجمه رسمی مدارک تحصیلی، که در صورت تایید در بسیاری از موارد به شما Fund یا کمک هزینه تحصیلی داده می شود.

مرحله هفتم:

در این قسمت باید در اپلیکیشن آنلاین و وب سایت دانشگاه مورد نظرتون باید اطلاعا خودتان را ثبت کنید. که این موارد هم بر اساس سیستم آموزشی هر کشور متفاوت هست و مدارکی مثل ترجمه مدارک تحصیلی یا آزمون زبان میخواد.

مرحله هشتم:

این مرحله پیگیر شدن ارسال توصیه نامه از استادات تو ایران و انتظار برای نتیجه Apply شدن از سمت دانشگاهی که می تونه Admission یا Reject باشد.

تو این بخش کسانی که موفق به دریافت Admission یا پذیرش تحصیلی شده اند باید مراحل زیر را طی نمایند:

  • اول: پذیرش Offer دانشگاه به این معنی است که ممکنه شما بخاطر داشتن چندین پذیرش بخواهید پیشنهاد (Offer) پذیرش از یک دانشگاه را رد کنید یا بپذیرید.
  • اقدامات مربوط به درخواست ویزا بر طبق کشور مقصد
  • دریافت ویزای تحصیلی
  • تهیه بلیط هواپیما و ورود به کشور مقصد

معرفی بورس های تحصیلی حقوق

اپلای تحصیلی فرانک فین برای دانشجویان بین المللی در دانشکده بازرگانی UQ ، استرالیا

آیا می خواهید برای تحصیلات خود از نظر مالی مطمئن باشید؟ در اینجا یک فرصت تحسین برانگیز وجود دارد که می توانید برای افتخارات درخواست کنید. بورسیه های فرانک فین که توسط دانشکده بازرگانی دانشگاه کوئینزلند در استرالیا اداره می شود.

کمک هزینه بورس تحصیلی گروه حقوقی Mesriani برای وکلا در آینده

این فرصت را برای ادامه تحصیلات حقوقی خود از دست ندهید! با کمک هزینه تحصیلی MLG که توسط گروه حقوقی Mesriani ارائه شده است، می توانید به هدف آموزشی خود برسید. این برنامه به دانشجویان کمک می کند تا رویای خود را برای گرفتن مدرک حقوق و تبدیل شدن به یک وکیل مجاز بدست آورند.

اپلای حقوق در خارج از کشور

گرفتن اپلای در رشته ی حقوق در خارج از کشور، مسلما یکی از بهترین شرایط مالی برای دانشجوی بین المللی برای انتخاب این دانشگاه ها می باشد که ما در ادامه برای آگاهی، اپلای حقوق در خارج از کشور در دانشگاه های برتر دنیا را بررسی می کنیم.

اپلای حقوق در دانشگاه های انگلستان

تحصیل در رشته ی حقوق در دانشگاه های انگلیس از زمان های قدیم یکی از بهترین انتخاب ها برای دانشجویان داخل و خارج از کشور بوده است.

انواع مختلفی از اپلای تحصیلی در کشور انگلستان به دانشجویان تعلق می گیرد که یکی از مهم ترین آن ها بورسیه ای دولتی است که برای حمایت از تحصیل در دانشگاه های این کشور تعریف شده است که با نام بورسیه های چونینگ شهرت دارد. این بورسیه به صورت عمومی به دانشجویان مستعدی که قابلیت تبدیل شدن به مهره ی مهمی در تمام زمینه های سیاسی-مدنی-بازرگانی-دین و … را دارند، داده می شود.

بورسیه ی تحصیلی Chevening برای تامین بخشی از هزینه های تحصیل در دوره ی ارشد و دکتری به دانشجویان تمام رشته ها و نیز رشته ی حقوق اختصاص می یابد.

بورسیه تحصیلی CastleSmart به همه ی دانشجویان بین المللی که مدارک و ویدئویی اقناع کننده از اهداف و طرح های حرفه ای خود ارائه کند به میزان سالانه ۶۰۰۰ یورو برای دوره ی کارشناسی داده می شود.

اپلای حقوق در فرانسه

کشور فرانسه به عنوان مهد حقوق در تمامی دنیا شناخته شده می باشد. تحصیل در این رشته در دانشگاه های مختلف آن یکی از اهداف بزرگ دانشجویان بین المللی خواهان تحصیل در خارج از کشور می باشد.

انواع مختلفی از بورسیه ها شامل حال افراد مشغول به تحصیل در رشته ی حقوق این کشور می شود که عبارتند از:

بورسیه ایفل: از جانب وزارت خارجه برای تحصیل در مقطع ارشد به میزان ۱۱۰۰ یورو و دکتری به میزان ۱۴۰۰ یورو می باشد.

بورسیه ی ایل دو فرانس: برای افراد بالای ۳۰ سال به جهت ادامه ی تحصیل در دانشگاه های شهر پاریس به مدت ۱۰ ماه و میران ۱۰۰۰۰ یورو برای دوره ی کارشناسی می باشد.

بورسیه ی Insead: این بورسیه به میزان ۵ تا ۲۵ هزار یورو در سال به افراد با توجه به ملیت، شایستگی، جنسیت و … داده می شود.

اپلای حقوق در آمریکا

اخذ بورسیه از دانشگاه های این کشور در رشته ی مذکور به افرادی دارای توان علمی بالا تعلق می گیرد. معدل بالا یکی از عمده ترین شرایط کسب اپلای حقوق در خارج از کشور از دانشگاه های مختلف آمریکا می باشد که در کنار آن نمره ی مدرک زبان نیز می تواند این شانس را بالا ببرد.

حداقل میزان معدل برای ایرانی ها داشتن نمره ی ۱۶ و سطح زبان پیشرفته می باشد. البته اخذ بورسیه در دوره های ارشد و دکتری این رشته بسیار بیشتر و راحت تر از دوره ی کارشناسی اتفاق می افتد.

نتیجه گیری

برای گرفتن بورسیه از کشورهای مختلف شما نیاز به گذراندن یک سری از مراحل دارید که در این مقاله کامل به شما گفته شده تا به هدفتان نزدیک تر شوید ودانشگاه های کل دنیا را برای اپلای حقوق بررسی کردیم.

https://www.uscis.gov/citizenship/learners/citizenship-rights-and-responsibilities

https://www.justice.gc.ca/eng/csj-sjc/rfc-dlc/ccrf-ccdl/check/art11.html

 

By |۱۳۹۸-۱۰-۹ ۱۵:۲۲:۴۶ +۰۰:۰۰۲۰ام آذر, ۱۳۹۸|Categories: کانادا|۰ Comments

About the Author:

Leave A Comment

موسسه راهیان آیین دانش با شعار” ما همراه واقعی شما هستیم” سعی بر کسب رضایت مندی بالای متقاضیان خود دارد

Translate »